17 августа, 2024 15:21
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Україна та Польща домовилися покращити умови вантажних перевезень

У спільній заяві за результатами перемовин зазначено, що сторони домовилися про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням. Українська сторона поінформує Польщу про конкретні терміни відновлення транзиту вантажних вагонів територією України до 4 лютого.

«Сторони домовилися щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажоперевезень з урахуванням потреб українських та польських автомобільних перевізників. До 5 лютого 2022 року сторони мають узгодити дату проведення засідання змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка повинна узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень», – повідомили в Офісі президента.

Також міністри домовилися про розроблення плану дій щодо підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Польщі та України. План мають погодити за участю представників митних, прикордонних та інших служб Польщі й України не пізніше ніж наприкінці лютого.

Окрім цього, сторони домовилися ініціювати перегляд положень Угоди між урядом України та урядом Республіки Польща про міжнародні автомобільні перевезення від 1992 року.

Міністри підкреслили зацікавленість польських нафтогазових компаній PGNiG та PKN Orlen в інвестиціях в український нафтогазовий сектор та домовилися сприяти їхній співпраці з НАК «Нафтогаз України» у цьому напрямі. Також польська компанія KGHM висловила готовність розпочати перемовини щодо спільного розроблення покладів кольорових металів, повідомили у пресслужбі.

Контекст:

Заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм заявив, що занижені Варшавою квоти на вантажоперевезення смертельно небезпечні для економіки України. Він додав, що Україна закликає Польщу збільшити квоту дозволів на в’їзд українських автоперевізників, оскільки ситуація, що склалася, означає великі економічні проблеми: українські виробники не можуть експортувати продукцію, зокрема вироблену на місцевих заводах європейських корпорацій.

У грудні 2021 року видання «Європейська правда» повідомило, що Україна розпочинає передарбітражні консультації з ЄС через порушення Польщею Угоди про асоціацію щодо дозволів на вантажні перевезення. Джерела видання в українському уряді повідомили, що на думку Києва, Польща дискредитує українських експортерів.

Проверьте

Кадровая катастрофа и пожилые люди: почему бы не воспользоваться опытом Японии? — Дарья Чепак

Советник по политическому маркетингу и коммуникациям Дария Чепак — о решении кадровой проблемы в Украине …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *