Він зазначив, що до червня, коли завершується строк дії програми співпраці з МВФ, має бути кілька її переглядів.
«У нас до червня має бути ще декілька переглядів [програми]. І ми сподіваємося, що ми, проводячи розумну, виважену та прогнозовану політику, зможемо переконати наших партнерів і отримати ще декілька траншів цієї допомоги. Вона дуже важлива, тому що при підготовці бюджету на 2022 рік ми, у тому числі, закладаємо кошти МВФ», – сказав Марченко.
За словами міністра, Україна взяла на себе зобов’язання продовжувати судову реформу, забезпечувати роботу антикорупційних органів та незалежність Нацбанку, а також проводити реформи в енергетичній сфері.
«Окрім того, ми маємо забезпечити дефіцит бюджету на рівні не вище ніж 3,5% ВВП у наступному році, і, можливо, інші параметри, які менш суттєві», – заявив він.
Контекст:
Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачають виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.
18 жовтня місія МВФ та влада України досягли попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.
Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, що еквівалентна $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Строк дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.