«У нашій нинішній ситуації немає виправдання, щоб не завершити цей процес (синхронізацію з європейською енергосистемою) якнайшвидше», – заявив Тимченко, додавши, що технічні випробування українська енергосистема вже успішно завершила.
Німецьке видання зазначає, що остаточна синхронізація України з енергосистемою може відбутися цього тижня.
«Україна може зістикувати з Європою вже цього тижня. Процес, який зазвичай займає роки, повинен бути максимально стиснутим», – ідеться у статті.
Це дасть можливість Україні забезпечити електропостачання для мільйонів споживачів, а для Європи відкриється новий величезний ринок, пишуть автори.
Контекст:
Україна 24 лютого повністю від’єдналася від енергосистем Росії та Білорусі. Це було заплановане від’єднання, пресслужба «Укренерго» попереджала про перехід української енергосистеми до ізольованого режиму: його планували як випробування у межах підготовки до синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Очікували, що експеримент триватиме з 24-го до 26 лютого.
Україна від’єднала свою енергосистему від енергетичних систем Росії та Білорусі о 00.00 ще до початку військового вторгнення Росії.
Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон звернула увагу, що російське вторгнення в Україну почалося саме того дня, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС.
«Я говорила з [міністром енергетики України] Германом Галущенком, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз’єднуватися з російською енергетичною системою. Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою. Це технічний виклик, – цитує єврокомісарку «Інтерфакс-Україна». – Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно надзвичайне приєднання можливе. У той час, як Україна продовжує працювати в ізольованому режимі, зараз важко навіть сусіднім країнам надати будь-яку допомогу. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів».
Глава Міненерго України вважає, що синхронізація з ЄС триватиме до двох тижнів.