9 августа, 2024 8:35
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Україна візьме участь у сертифікації "Північного потоку – 2"

«Ухвалено рішення, що Україну буде запрошено до сертифікації «Північного потоку – 2″, коли це питання дійде до Європейської комісії. Це офіційна позиція, яку ми почули сьогодні, за що я вдячний нашим партнерам», – сказав він.

Міністр зазначив, що на зустрічі сторони обговорили максимальне за останні роки падіння транзиту газу в січні 2022 року через газотранспортну систему України та вплив Росії на дефіцит природного газу у Європі.

«У нас є дуже багато спільного в розумінні процесів, що відбуваються», – додав Галущенко.

Контекст:

Будівництво «Північного потоку – 2», який має з’єднати РФ і ФРН дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 29 грудня 2021 року голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що перша і друга нитки газопроводу наразі під робочим тиском і «цілком готові до експлуатації».

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, проте наприкінці травня 2021 року глава Білого дому назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газопровід «практично закінчено».

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду стосовно газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і надалі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України».

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня зобов’язав оператора газопроводу бути незалежним від «Газпрому» і дотримуватися європейського законодавства.

Компанія «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) повідомила, що Nord Stream 2 AG, якою на 100% володіє російський «Газпром», 8 вересня подала заявку на сертифікацію як незалежного оператора системи передавання газопроводу «Північний потік – 2» у Федеральне мережеве агентство ФРН.

«Немецкая волна» зазначала, що попереднє рішення стосовно «Північного потоку – 2» має ухвалити Федеральне мережеве агентство ФРН, а потім свою позицію щодо газопроводу належить висловити Європейській комісії, вона може взяти на вироблення висновку до чотирьох місяців. Після цього у німецького регулятора буде ще два місяці на ухвалення остаточного рішення.

16 листопада стало відомо, що Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило сертифікацію «Північного потоку – 2». У компанії ОГТСУ припустили, що «Газпром» спробує обійти законодавство ЄС для сертифікації трубопроводу.

Президент Федерального мережевого агентства Німеччини Йоген Гоманн зазначив 16 грудня, що «Північного потоку – 2» не запустять у першій половині 2022 року. За його словами, Nord Stream AG почала процес створення дочірньої компанії у ФРН. Гоманн додав, що сертифікацію «Північного потоку – 2» відновлять, щойно компанія надасть необхідні документи.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на тлі нарощування чисельності російських військ біля кордонів України заявляв 5 січня, що «Північний потік – 2» навряд чи запрацює, якщо РФ вторгнеться в Україну.

Проверьте

Россия выигрывает одну из важнейших битв этой войны — Денис Гордиенко

Военнослужащий Денис Гордиенко рассказал, что будет, если Украина не сможет остановить россиян Сейчас россия выигрывает …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *