«Договір на закупівлю був підписаний 31 серпня. В аукціоні брали участь чотири претенденти.
«Завдяки високій конкурентності процедури вдалося досягти економії в 1,5 млн грн, що складає 23,8% від очікуваної вартості препарату. Таким чином, замість 6,3 млн грн на закупівлю буде витрачено 4,8 млн грн. Вартість одного флакона – 333,87 грн», – ідеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.
У відомстві зазначили, що «Медзакупівлі України» закуповують ремдесивір удруге. Восени 2020 року кожен із 28,2 тис. флаконів препарату обійшовся у 687,86 грн, «враховуючи підвищений попит на препарат та відсутність в Україні постачальників».
«Згідно із цьогорічним договором про закупівлю, законтрактований постачальник має повідомити орієнтовний графік поставки товару протягом 14 робочих днів із моменту підписання такого договору», – пояснили в Міністерстві охорони здоров’я.
Контекст:
Ремдесивір – препарат, створений для лікування лихоманки Ебола. У травні 2020 року влада США дозволила застосовувати його для дорослих і дітей, госпіталізованих із COVID-19, які перебувають у тяжкому стані. У червні аналогічний дозвіл було видано в Євросоюзі.
У середині жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала результати дослідження, які свідчать про те, що препарати ремдесивір, гідроксихлорохін, інтерферон і лопінавір здійснли незначний вплив або не вплинули на смертність або внутрішньолікарняний перебіг COVID-19 серед госпіталізованих пацієнтів у всьому світі.
22 жовтня Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило препарат Veklury (ремдесивір) для лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Препарат став першим лікарським засобом, схваленим FDA для лікування COVID-19.
20 листопада ВООЗ закликала відмовитися від використання ремдесивіру для лікування COVID-19. В організації підкреслили, що немає доказів того, що ремдесивір «покращує виживаність» пацієнтів.
В Україні ремдесивір почали розподіляти по лікарнях в областях України в листопаді.