22 июля, 2024 10:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Українці витратили із коштів програми "єПідтримка" майже 2 млрд грн

«7,8 млн українців уже подали заявки на отримання грошових виплат за ініційованою президентом програмою «єПідтримка». 7,3 млрд грн переказано на рахунки, з них майже 2 млрд грн – витрачено», – ідеться в повідомленні.

В ОП зазначили, що найбільше коштів – 34,4% – українці витратили у межах цієї програми на купівлю книжок. На ліки, купувати які з’явилася можливість із 24 січня, – 3,4%, або 69 млн грн.

Сьогодні ж Кабінет Міністрів України озвучив іншу інформацію щодо купівлі ліків за програмою «єПідтримка» – витратили понад 88 млн грн.

Контекст:

15 листопада 2021 року президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, отримає за програмою «єПідтримка» по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що ці гроші не видадуть готівкою. Їх можна витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу в умовах пандемії. Пізніше українцям віком від 60 років дозволили купувати ліки за виплату.

Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця 2022 року. Виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Інструкцію, як оформити заявку на отримання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.

Гроші громадяни отримують на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців із дня їх надходження на рахунок, а у разі невикористання сума повернеться державі, розповідали у Мінекономіки.

У 2021 році на програму виділили 8 млрд грн.

17 січня 2022 року в Мінекономіки України заявили, що в межах «єПідтримки» українцям виплатили майже 7 млрд грн, із них 1,5 млрд грн громадяни вже витратили.

Зеленський запропонував розширити програму, щоб цими коштами можна було сплатити за комунальні послуги, а також анонсував виплату по 500 грн за введення бустерної дози. «Уряд зараз активно працює над впровадженням цієї ініціативи», заявив 26 січня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Проверьте

Нацбанк України пояснив, чому стабілізувався курс гривні

«Упродовж цих п’яти днів ситуація стабілізувалася порівняно з попередніми тижнями. З одного боку, вгамувався підвищений …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *