«Зараз у сховищах майже 19 млрд м³ газу. Ми розуміємо, що 10–15% із цих обсягів належать нерезидентам і можуть бути вивезені в Європу, але можуть бути і продані тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчими за європейські. Але навіть без цих обсягів має вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону – якраз за рахунок того, що ми, «Нафтогаз», імпортували газ», – сказав він.
Голова компанії зазначив, що попереднє керівництво «Нафтогазу» розробило фінансовий план на 2021 рік, який «узагалі не передбачав імпорту газу».
«І газ власного видобутку «Нафтогаз» продавав на біржі, ці обсяги йшли на промисловість. Коли я прийшов, я заборонив ці продажі газу власного видобутку для промисловості, щоб нам було що поставляти для потреб населення», – пояснив Вітренко.
За його словами, компанія закуповувала газ «за цінами, набагато меншими, ніж поточні місячні ціни на ринку».
«Але є нюанс. За виконання рішень щодо імпорту газу відповідав Отто Ватерландер. Як з’ясувалося, він одноосібно змінив затверджений правлінням план, який приймався вже за моєї участі як голови правління компанії, у бік зменшення імпорту. […] У нас би зараз було більше газу, купленого за ціною нижче поточної, якби не рішення Отто Ваттерландера», – заявив Вітренко.
Контекст:
У травні в «Нафтогазі» повідомляли, що за час опалювального сезону, починаючи із жовтня 2020 року, з підземних сховищ газу (ПСГ) узяли 13,2 млрд м³ і там залишилося ще 15,1 млрд м³.
Закачування газу у ПСГ Україна відновила у травні.
Державна компанія АТ «Укргазвидобування» інформувала, що за дев’ять місяців 2021 року видобуто 10,2 млрд м³ природного газу.