Агентство посилається на дані котирувань єврооблігацій за період з 11-го до 16 листопада, опубліковані агентством «Інтерфакс-Україна».
«У середньому цінні папери українського уряду за цей період знизилися на 3,7–4%. Найбільше знецінилися довгострокові цінні папери з терміном обігу шість років. Трьох- та п’ятилітні облігації подешевшали на 2,8–2,9%. Після скандалу із «зеленими» облігаціями довгострокові єврооблігації України (11 років) почали торгуватися нижче номіналу, що може свідчити про падіння довіри до дій уряду», – вважають автори матеріалу.
Контекст:
За інформацією «Обозревателя», ввечері 13 листопада Кабмін на рівні «Ощадбанку» заблокував погашення боргів перед «зеленими» інвесторами на суму 19,3 млрд грн. Це були гроші, які «Укренерго» залучило через цільові єврооблігації для розрахунку із «зеленими» інвесторами. Європейський банк реконструкції та розвитку інвестував в облігації НЕК «Укренерго» $75 млн для того, щоб компанія змогла виплатити борги виробникам електроенергії із поновних джерел.
13 листопада стало відомо про звільнення з посади голови держпідприємства «Гарантований покупець» Костянтина Петриковця. Він заявив, що причиною стала відмова зупинити виплату держпідприємством боргів перед виробниками електроенергії з поновних джерел та звернулася щодо цього до НАБУ.
У Кабміні стверджують, що звільнення Петриковця пов’язане із завданням підприємству збитків.
Компанія ДТЕК ВДЕ заявила про дискримінацію в погашенні заборгованості перед підприємствами «зеленої» генерації та висунула вимогу провести негайне розслідування дій посадовців.