21 июня, 2024 22:19
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Українські компанії викупили потужності для імпорту електрики із РФ

За підсумками аукціону, найбільшу потужність викупило ТОВ «ЕРУ Трейдинг» – 654 МВт, 500 МВт придбало ТОВ «ОНК-Груп».

290 МВт викупило ТОВ «Електротрейдинг Груп», 250 МВт – «Стімекс», 200 МВт – «ДЕ Трейдинг», 126 МВт – «Артлекс-Енерджі», 100 МВт – «Енергопостачальник» та 80 МВт – «Електро Партнерс».

Загалом у цьому аукціоні брало участь 16 компаній.

Контекст:

26 травня 2021 року Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання «Чиста енергія», які включалися за допомогою відеозв’язку.

Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим унаслідок внесення правки до ухваленого 18 вересня 2019 року закону «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, імпортували понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від таких постачань оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії дістали доступ до імпорту.

18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв тодішній в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Зеленський підписав закон, який передбачає введення заборони на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Цей закон Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 15 квітня. Закон забезпечує сертифікацію оператора системи передавання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що відкриє шлях до інтеграції енергосистеми до європейської.

Міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка з проханням заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі цього закону.

НКРЕКП на засіданні 29 вересня продовжила заборону імпорту електроенергії з Білорусі та РФ до 1 листопада.

За підсумками аукціону «Укренерго» на право імпортувати електроенергію у листопаді 2021 року потужності для купівлі ресурсу в Білорусі викупила державна компанія «Енергоатом».

Проверьте

Чехия остается открытой для вакцинированных украинцев – Кулеба

«Чехия остается открытой для путешествий вакцинированных украинцев при тех же условиях, что и раньше», – написал …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *