У квітні 2020 року дистанційна робота фігурувала в 7–8% від загальної кількості вакансій. Це вдвічі більше, ніж такі робочі місця пропонують зараз – 3–6%.
«Масового переходу на віддалену форму зайнятості поки ми не спостерігаємо. Якщо глибше проаналізувати пропозиції на ринку праці, то виявляється, що майже половина вакансій із можливістю працювати віддалено випадає на сферу інформаційних технологій», – коментує керівник відділу найму та управління в Jooble Оксана Огнева.
За даними Work.ua 5 сфер, у яких найчастіше шукають віддалених працівників, це:
IT, комп’ютери, інтернет – 35% вакансій; ЗМІ, видавництво, поліграфія – 30%; дизайн, творчість – 27%; культура, музика, шоу-бізнес – 27%; логістика, склад, зовнішня економічна діяльність – 24%.
Водночас пошукачі роботи, навпаки, частіше шукають роботу на «дистанційці».
«Близько 8% шукають роботу тільки в офлайні, а близько 25% шукачів Work.ua відмічають, що хотіли б працювати тільки на «дистанційці», щоб мінімізувати контакти», – коментує піар-менеджерка Work.ua Каріне Макіян.
За даними OLX, із початку літа 2021-го зафіксовано загальне зростання кількості пропозицій для роботи з фізичною присутністю на робочому місці – зокрема, на 25% у червні. В «ОЛХ.Робота» це пов’язують зі сплеском сезонних вакансій.