9 марта, 2024 16:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Уряд упевнений в успіху переговорів із МВФ про ціни на газ – Шмигаль

Кабінет Міністрів України і НАК «Нафтогаз України» впевнені в успіху переговорів із місією Міжнародного валютного фонду про держрегулювання цін на газ для споживачів, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», опублікованому 18 січня.

Консультації, за його словами, ведуть постійно.

«Звісно, [місія] очікуватиме виходу кінцевого документа, щоб переконатися, що ми дійсно вертаємося до тарифного регулювання. Я впевнений, що місія МВФ завершить свою роботу в Україні і ми рухатимемося з ними далі так, як і запланували», – сказав Шмигаль.

Він підкреслив, що обмеження ціни на газ буде тимчасовим, його запроваджують «у зв’язку з наявними перекосами на ринку», але воно не є поверненням до режиму спецзобов’язань, від якого Україна відмовилася в межах програми поточної співпраці з МВФ stand-by.

Окрім того, Шмигаль сказав, що з МВФ обговорювали можливість переходу від місячного контракту на постачання газу для споживачів до річного як контракту за замовчуванням, оскільки ті нібито звикли до фіксованого тарифу.

«Ці аргументи також сприйняті Фондом. Із ними також спілкувався «Нафтогаз» і запевнив, що жодного покладання спеціальних обов’язків не відбувається, і неринкових механізмів ми не використовуємо. Тому вважаю нашу співпрацю абсолютно конструктивною», – заявив прем’єр.

Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м³. Ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вирішить обмежити тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповідав, що питання держрегулювання ціни на газ обговорювали із представниками місії. У МВФ були занепокоєні намірами України, оскільки Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими, підкреслював міністр 14 січня. Того самого дня Шмигаль заявив про конструктивну зустріч із представниками Фонду щодо питання, яке стосується ціни на газ.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня цього року. За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що Київ розраховує одержати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року.

21–23 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня і, за даними ЗМІ, завершить перегляд програми до кінця цього тижня.

Проверьте

Прокуратура викрила українських хакерів, які запускали вірус у комп’ютерні системи банків США і Європи

Хакери з України запускали вірус у комп’ютерні системи іноземних банків і викрадали персональні дані клієнтів. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *