30 мая, 2024 15:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Усі основні ресурси країни розкрадали через безплатну приватизацію. Це злочини без строку давності – міністр аграрної політики Лещенко

«За схемами розікрали родовища корисних копалин. Наприклад, у Полтавській області йшлося про реалізацію земель сільськогосподарського призначення, а під ними були нафтогазові родовища, або в Житомирській області виводили землі з покладами бурштину і гранітів. Тобто землі приватизували, а потім на «своїй» ділянці люди що хотіли, те й робили. Згадайте риторику останніх років, коли щодня всім говорили: не можна продавати землю, адже це власність українського народу. І під цим гарним гаслом грабували український народ 30 років. Ми навіть на карті бачимо, як і коли розбазарювали землі залежно від того, який політичний клан був при владі. Коли керували донецькі – концентрували землі в Донецькій і Луганській областях, коли представники Дніпропетровської області – розподіляли землю в цьому регіоні»,  зазначив міністр.

За його словами, на притягнення винних до відповідальності можуть піти роки.

«Це злочини без строку давності. Отже, посадовці мають відповідати. Усі схеми розслідують, і земля має повернутися. Але це непроста справа. Ми передали матеріали у правоохоронні органи. Ми розуміємо, що на правосуддя підуть роки. Але вже зараз ми викладемо дані у відкритий доступ, щоб люди могли бачити, де і кому належать землі. Землі, які незаконно опинилися у приватних руках, мали відійти територіальним громадам, тобто в комунальну власність. Сьогодні українці звертаються в Держгеокадастр, але нам нема чого передавати. Якби те, що ми робимо зараз, зробили 10–15 років тому, у нас був би зовсім інший баланс земель комунальної і державної власності», – резюмував Лещенко.

Міністр аграрної політики Лещенко: Коли підписували Угоду про асоціацію з ЄС, ніхто не подумав про захист національного виробника. Читайте повну версію інтерв’ю

Контекст:

1 липня в Україні відкрили ринок землі. Із цього дня також запрацював портал моніторингу земель, де публікують дані про площу відчужених і переданих у користування ділянок, ціни, дані про площу земель, придбаних одним суб’єктом.

За перший день роботи ринку було зареєстровано 61 договір про право власності на землі сільськогосподарського призначення, із них підпадали під нині знятий мораторій тільки три, заявляв Лещенко.

До 2023 року, згідно із законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення продавати не будуть.

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 22–29 червня, 74,9% українців серед тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Окрім цього, 84,1% українців висловилися проти продажу сільськогосподарської землі іноземцям.

За інформацією прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ринок землі принесе Україні $10 млрд інвестицій.

Станом на 31 серпня в Україні в межах ринку землі уклали більше ніж 11 тис. угод, поінформувала пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства.

Проверьте

Перед опалювальним сезоном місцева влада має переконатися в укладанні договорів на постачання газу комунальним підприємствам – ЗМІ

«Тоді, центральний бюджет, своєю чергою, зможе сконцентруватися на фінансуванні програм модернізації теплового господарства. Другим важливим напрямком …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *