16 февраля, 2024 0:30

Усі спроби оскаржити закриття справи "Роттердам плюс" припинили

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження щодо оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину. Перший процес закрили напередодні, а сьогодні суддя Ігор Панаїд, який головує на процесі, оголосив про припинення слухань і щодо другого процесу. Трансляцію вів на своєму YouTube-каналі Вищий антикорупційний суд України.

Рішення Вищого антикорупційного суду від 24 вересня 2020 року про законність та обґрунтованість закриття справи «Роттердам плюс» набуло чинності й подальшому оскарженню не підлягає.

За словами адвокатки Наталії Дригваль, це ставить крапку в історії «Роттердам плюс», і справу «остаточно й безповоротно» закрили.

Причиною цього стала відмова екснардепа Віктора Чумака від своєї апеляційної скарги. Громадська організація «Центр протидії корупції» (ЦПК), що представляє інтереси Чумака, заявила, що він не бачить сенсу в розгляді своєї апеляційної скарги, тому її відкликає.

Адвокатка Дригваль переконана, що таке рішення Чумак ухвалив після того, як разом із НАБУ усвідомив перспективність оскарження, після ознайомлення з матеріалами сторони захисту.

28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитків. 8 серпня спливав термін проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Під час засідання Вищого антикорупційного суду 23 вересня прокурор САП Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину в цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.

27 жовтня ВАКС переглянув своє рішення у справі «Роттердам плюс» і скасував постанову прокуратури про закриття справи. Таке рішення суд ухвалив за заявою Нікопольського заводу феросплавів бізнесмена Ігоря Коломойського. За словами адвокатів, на суддю чинили безпрецедентний політичний тиск.

Чумак подавав апеляцію у ВАКС, однак після слухання вирішив відкликати свою скаргу і припинити оскарження закриття справи «Роттердам плюс». Отже, рішення суду від 24 вересня набуло чинності й на поточний момент справу «Роттердам плюс» закрили.

Проверьте

Кучеренко: Треба вимагати від уряду звільнити "Укргазвидобування" від неефективного управління "Нафтогазу"

Державну видобувну компанію «Укргазвидобування» необхідно передати у пряме підпорядкування Кабінету Міністрів, щоб підвищити її ефективність …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *