«ДТЕК Одеські електромережі» побудує сучасну підстанцію в одеському мікрорайоні Чубаївка, де житлові масиви будують швидкими темпами. Така підстанція дасть додаткові 52 МВт електроенергії для жителів Київського району міста і дасть змогу забезпечити надійною електроенергією 5000 нових квартир і всю прилеглу інфраструктуру, повідомляє пресслужба компанії.
«ДТЕК діє в інтересах України і впроваджує найкращі світові практики будівництва енергооб’єктів. Будівництво підстанції закритого типу 110/20 кВ – новий крок у розвитку енергетичного ринку України. Інвестиції в будівництво становлять приблизно 290 млн грн», – розповів генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Олександр Фоменко.
За його словами, унікальність підстанції «Чубаївка» полягає в рівні напруги 20 кВ, під яким електроенергія передається і розподіляється в мережі, замість поширених в Україні 6 кВ і 10 кВ. Такі підстанції вже є в Німеччині, Нідерландах та інших європейських країнах.
«Найекономічнішим способом передавання електроенергії є її відправлення лініями вищої напруги. Щоб краще зрозуміти, чому це вигідніше, уявіть, що ви увімкнули шланг із водою: що вищий тиск, то менші втрати води», – пояснив Фоменко.
Як повідомляють у компанії, підстанція «Чубаївка» відповідатиме всім вимогам будівництва в сучасних містах. Вона буде невеликого розміру, 27 на 36 метрів, але потужною. За своєю конструкцією вона буде закритого типу. Тобто все обладнання енергетики встановлять у спеціальному приміщенні, що надійно захистить його від негативного впливу погоди.
Підстанція працюватиме в режимі управління з диспетчерського пульта, без участі чергового персоналу. Це дасть змогу швидко фіксувати аварійні порушення й усувати їхні наслідки без від’єднання клієнтів від енергопостачання.
У компанії говорять, що одним із пріоритетних завдань ДТЕК є збереження довкілля. На новому об’єкті компанія планує установити вакуумні вимикачі, які є дружніми до навколишнього середовища і відповідають найвищим вимогам протипожежної безпеки. На підстанції буде використано кабель зі зшитого поліетилену. Це дасть змогу не тільки мінімізувати втрати в мережах, але й забезпечити екологічність завдяки тому, що не буде витоку масла і забруднення навколишнього середовища в разі пошкодження.