Отже, наголошують у компанії, АГТ, незважаючи на закінчення терміну дії давальницького договору, і далі виконує фінансові зобов’язання перед ОПЗ.
АГТ зазначає, що роботу зупиненого ОПЗ мали відновити з 1 листопада завдяки укладенню договору з постачання давальницького газу з компанією Dachex Shipping PTE. LTD. Однак офіційних повідомлень про укладання договору немає і, як випливає з опублікованої першим заступником директора ОПЗ Миколою Щуріковим у Facebook копії вимоги Dachex Shipping PTE. LTD., вона також не має можливості отримати ліцензію на постачання газу в Україну.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4357180007703403&id=100002343391936
«ТОВ «АГТ» щиро занепокоєне відсутністю поставок природного газу на АТ «ОПЗ» та наслідками, які виникли внаслідок цього, зокрема переведенням трудового колективу на триденний робочий тиждень, зменшенням заробітної плати та затримками у її виплатах. Окрім цього, без застосування рішучих дій, спрямованих на відновлення роботи потужностей АТ «ОПЗ», Україна може остаточно втратити містоутворююче підприємство Одеського регіону та одне з найбільших підприємств із виробництва мінеральних добрив», – заявили в АГТ.
За період взаємодії з АГТ ОПЗ переробив приблизно 1,5 млрд м³ природного газу, із яких вироблено понад 1,7 млн тонн карбаміду і приблизно 200 тис. тонн товарного аміаку, повідомили в «Агро Газ Трейдінг».
Контекст:
Одеський припортовий завод із 22 вересня зупинить роботу через заборгованість за природний газ. Про це 19 вересня повідомив перший заступник директора заводу Микола Щуріков. За його словами, правління заводу ухвалило таке рішення 18 вересня. У наказі посилаються на лист компанії «Одесагаз», у якому заводу пропонують зупинити роботу із 22 вересня на підставі заборгованості за розподіл природного газу.
ОПЗ – одне з найбільших держпідприємств у хімічній галузі України. Розташоване на території міста Южне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку та карбаміду. Підприємство перебуває під управлінням Фонду державного майна України та входить до програми великої приватизації.