За словами джерела, можливий обсяг імпорту електроенергії з Білорусі може становити 1 тис. МВт, а з Росії – 1540 МВт. Фінальна дата приймання заявок – 24 жовтня.
Опублікувати остаточні результати аукціону планують 29 жовтня. Строк мораторію, встановленого на імпорт електроенергії з Білорусі, завершується 1 листопада.
Контекст:
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 26 травня вирішила закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання «Чиста енергія», котрі долучилися через відеозв’язок.
НКРЕКП 29 вересня продовжила заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ до 1 листопада.
Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».
До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у розмірі 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.
1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії дістали доступ до імпорту.
18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент України Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв тодішній в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
Зеленський 13 травня цього року підписав закон, що передбачає введення заборони на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Верховна Рада ухвалила цей закон у другому читанні та в цілому 15 квітня. Закон забезпечує сертифікацію оператора системи передання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що відкриє шлях до інтеграції енергосистеми з європейською.
Міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка з проханням заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі цього закону.