«Коли я прийшов, зарплата листонош була 2,8 тис. грн, сьогодні вона більше ніж 6 тис. грн. […] Але і в листоноші 6 тис. – це ж тільки зарплата. А він отримує, наприклад, 7% із проданого, 15–30% за якість доставки, коли вони приймають платежі – за кожен платіж тощо. У нас сьогодні є листоноші, які заробляють більше ніж $1 тис.», – сказав він.
Глава «Укрпошти» стверджує, що є і неофіційні доходи листонош.
«Чайові від пенсіонерів тощо. Скажімо, у Києві листоноші, які обслуговують юросіб… У них чайові доходять до 500 грн на місяць з однієї компанії. […] Я сам починав працювати офіціантом, тому розумію, що люди чайові заробляють за якість своєї роботи. Нічого в цьому не бачу поганого. Але за останній час сильно впали обсяги роботи листонош. Кількість газет падає, кількість листів падає, кількість пенсіонерів падає, а зарплата – зростає. Ми унікальна компанія: платимо більше за меншу кількість роботи», – пояснив Смілянський.
Він стверджує, що його зарплата «залишилася та ж – 836 тис. грн на місяць».
«Хоча я маю право на перегляд, тому що вона прив’язана до мінімальної заробітної плати. Останній раз вона переглядалася, коли мінімальна зарплата стала 4173, зараз 6000 грн. Тобто, як люблять говорити наші популісти, коефіцієнт зарплати генерального директора до листоноші різко знизився» , – зауважив Смілянський.
Контекст:
Ігор Смілянський обіймає посаду генерального директора «Укрпошти» з 2016 року. У червні 2021 року його контракт наглядова рада продовжила до червня 2023 року.
У березні на той час міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомляв, що «Укрпошта» обслуговує 3,5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії готівкою з доправленням додому. Роблять це листоноші.