Сьому частину доходів державного бюджету України спрямують 2020 року на обслуговування державного боргу. Про це в інтерв’ю ТСН заявив 22 грудня голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
Він навів дані на початок грудня.
«Хочу навести дві цифри. Кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу. (…) Іншими словами, кожен із нас – ви, я, решта українців – у 2020 році витратили по 3 тис. грн на обслуговування держборгу», – сказав він.
За словами голови Рахункової палати, Україна не може не жити в борг.
«Усі країни живуть у борг. Але який саме борг? Це вже інше питання. Якщо ми говоримо про боргову політику, її можна збалансувати, можна робити запозичення на довше, з меншими відсотками», – пояснив Пацкан.
Він зазначив, що запозичення – «найбільша» проблема України.
«У держбюджеті на 2020 рік на погашення держборгу спочатку було передбачено 346 млрд грн. А за фактом станом на 1 грудня вже витрачено 357,4 млрд грн. І ця сума до кінця року зросте», – підкреслив Пацкан.
Відповідно до державного бюджету України, граничний обсяг сукупного держборгу на 31 грудня 2020-го встановлено на рівні 2,39 трлн грн, на 30 вересня держборг становив 2,345 трлн грн.