Загалом до оплати прийняли понад 530 тис. електронних листків непрацездатності. Зі всіх лікарняних, які роботодавці подали до фонду на фінансування в листопаді, 81,7% – електронні, 18,3% – паперові лікарняні.
«Більшість із паперових листків непрацездатності були видані ще до 1 жовтня, коли відбувся повний перехід на електронний формат», – уточнили у фонді.
У вересні з усіх поданих на оплату лікарняних листів електронними були 26,6%, після завершення перехідного періоду цей показник зростає.
Перші п’ять днів лікарняного в Україні оплачує роботодавець, решту до одужання фінансує Фонд соціального страхування.
З’ясувати, чи профінансовано електронний лікарняний, можна в Telegram-каналі фонду.
Пресслужба МОЗ 15 листопада повідомила у Facebook, що в Україні заклади охорони здоров’я сформували понад 3,7 млн висновків про тимчасову непрацездатність, на їхній основі згенеровано понад 2,6 млн електронних лікарняних.
https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/1997376460425449
Контекст:
Кабінет Міністрів України 28 листопада 2018 року ухвалив рішення про створення електронного реєстру листків непрацездатності. Тоді планували, що 2019 року електронні лікарняні повністю замінять паперові. Але старт програми кілька разів переносили. 9 липня 2020 року в МОЗ повідомили, що в тестовому режимі запускають електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду.
Із 1 жовтня в Україні лікарняні видають лише в електронній формі. Але до 1 лютого 2022 року в окремих випадках можна буде отримати їх у паперовому вигляді.
За даними Міністерства соціальної політики України, лікарняні у країні щорічно видають 5,5 млн громадян, за листами непрацездатності оплачують понад 18 млрд грн. За розрахунками міністерства, електронні лікарняні дадуть змогу заощаджувати від 1 млрд грн до 5 млрд грн щороку.