У четвертому кварталі тариф зросте майже вдвічі – до 1238 грн за МВт-год (без ПДВ). У третьому кварталі він становить 613,16 грн МВт-год.
«Кожного кварталу ми це робимо. На жаль, цифра достатньо велика, і ми можемо обговорити питання щодо внесення змін до методики розрахунку тарифу. Але зараз вона виходить такою, як вона є», – сказав член НКРЕКП Дмитро Коваленко.
Регулятор оприлюднить тариф на послуги на офіційному сайті за п’ять днів до початку розрахункового періоду, на який установлено цей тариф.
ДП «Укрінтеренерго» визначено постачальником «останньої надії» на період із 1 січня 2019-го до 31 грудня 2021 року.
Контекст:
Кабінет Міністрів України 11 серпня знизив тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт на місяць, з 1,68 грн до 1,44 грн за кВт.
Наприкінці 2020 року уряд скасував пільговий тариф у 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год для побутових споживачів. Із 1 січня 2021 року населення платить за всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом.
До цього ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становили 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання.
За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, тариф для населення у грудні 2020 року не покривав витрат на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн.
Ідею українського уряду наблизити побутові тарифи на електроенергію до ринково обґрунтованого рівня підтримали секретаріат Енергетичної спільноти та Єврокомісія. У звіті Єврокомісії за I квартал 2021 року йдеться, що ціна на електроенергію для населення в Україні в чотири – сім разів нижча, ніж у Європі.