8 мая, 2024 15:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

В Україні затяжна економічна криза, у такий час неприпустимо підвищувати податки – нардеп Цимбалюк

«Це перекладання відповідальності з влади на плечі українського народу. Це неправильний підхід, слід шукати інші джерела доходу, і ми на них вказували. Це повернення грошей з «Нафтогазу», близько 70 млрд, які вони заборгували, і це підтверджено аудиторською службою, це наведення порядку на митниці, це виведення з офшорів капіталу, так звана деофшоризація. Є й інші шляхи, – сказав Цимбалюк. – Не можна, коли в цей період мінімальна пенсія 1900 грн, коли зарплата 6 тис. грн мінімальна, знову ж таки, оподатковувати наших громадян. Це не той шлях».

Контекст:30 березня Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про амністію капіталів. Законопроєкт підтримало 245 народних депутатів за необхідних 226 голосів для ухвалення рішення. Проєкт закону передбачає проведення одноразового спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб у період з 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року. Народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорив, що йдеться про податкову амністію. Проєкт закону №5153, на його думку, передусім потрібен «для простих громадян», які за 30 років накопичили певні кошти. «Люди накопичили їх з ухиленням від оподаткування. Податкова амністія дає можливість «вийти в білу», завершити практику ухилення від оподаткування і почати своє фінансове життя з нового аркуша», – говорив нардеп. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що, за підрахунками Міністерства економіки України, 2019 року рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%. Економіст Борис Кушнірук заявив, що законопроєкт про податкову амністію – це чергова спроба заробити на українцях. У Раді також обговорювали ідею про підвищення ставки ПДВ до 22–24%, повідомив віцепрезидент Міжнародної торгової палати України (ІСС Ukraine) Сергій Сіволап. «Попри те, що ці наміри лише на рівні ідеї, яку розглядали при підготовці законопроєкту, і це скоріше як «інсайт», а не як офіційна інформація, можна сказати, що це вже стала тенденція: шукати кошти для латання дірок у бюджеті будь-якими засобами. І Данило Гетманцев, і його колеги прекрасно орієнтуються в економіці. І вони прекрасно знають, що при збільшенні ставок ПДВ збільшення надходжень в бюджет буде за рахунок споживача», – підкреслив він.

Проверьте

На Wimbledon разрешили 100%-е заполнение зрительских мест, начиная со стадии четвертьфинала

Организаторы турнира отмечают, что решение принималось после консультаций с местными властями и «после успешного проведения …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *