8 июля, 2024 23:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

В Україні жодна ТЕС не має мінімальних запасів вугілля – Міненерго

Станом на 21 грудня фактичні запаси вугілля на ТЕС – 463,4 тис. тонн. 14 грудня запаси вугілля становили 459,6 тис. тонн.

За даними Міненергетики, із 14-го до 21 грудня найбільше зросли запаси палива на Вуглегірській ТЕС («Центренерго») – до 28,4 тис. тонн (у 3,6 раза).

Також поповнилися склади Курахівської (ДТЕК), Запорізької (ДТЕК), Трипільської («Центренерго») та Слов’янської («Донбасенерго») ТЕС.

На решті станцій запаси вугілля скоротилися, найбільше – на двох станціях компанії ДТЕК (Добротвірської (-36%) та Придніпровської (-42%) ТЕС), а також на Зміївській (-25%) ТЕС («Центренерго»).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив 17 грудня, що дві ТЕС та дві теплоелектроцентралі (ТЕЦ) переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

Цьому рішенню передував звіт СБУ, у якому спецслужба попередила уряд України про реальну загрозу зупинки ТЕС через дефіцит вугілля.

Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Контекст:

В Україні 15 ТЕС і три ТЕЦ. Дев’ять ТЕС належать енергетичному холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, три – державному «Центренерго», ще одна – компанії «Донбасенерго» нардепа Максима Єфімова. Дві ТЕС розташовані на не підконтрольній Україні території Донбасу (одна належить ДТЕК, друга – «Донбасенерго»).

Цьогоріч Україна розпочала опалювальний сезон із низькими запасами вугілля. Затверджений Міністерством енергетики графік накопичення вугілля передбачав, що вже у вересні запаси вугілля перевищать 2 млн тонн, але наприкінці жовтня в Міненерго констатували, що реальні запаси на станціях – учетверо менші від запланованих, зазначив «Фокус».

Шмигаль стверджує, що осінньо-зимовий період в Україні мине стабільно й енергоресурсів на опалювальний сезон вистачить. Він зазначив, що «є нерівномірність постачання» вугілля через дефіцит у світі, але Україна накопичила 17,6 млрд м³ газу у сховищах. Водночас упродовж опалювального сезону Україна в середньому використовує 8 млрд м³, «у найжорсткіший і найхолодніший» – 10 млрд м³, повідомив прем’єр, наголосивши, що «в нас газу абсолютно достатньо і для опалення, і для технологічних потреб».

Щоб поповнювати склади, Україна щомісяця імпортуватиме від шести до 10 кораблів вугілля морським шляхом, говорив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма. За його словами, до кінця року на складах буде щонайменше 800 тис. тонн вугілля.

Рішення про впровадження для ТЕС та ТЕЦ допоміжної послуги із закупівлі газу з метою забезпечення проходження опалювального сезону ініціювало Міністерство енергетики. Зазначають, що ТЕС та ТЕЦ використовуватимуть газ «у разі й лише на період можливої відсутності в достатніх обсягах запасів вугілля на складах виробників, основним проєктним видом палива яких є вугілля».

Водночас у Міненергетики наголосили, що триває накопичення вугілля на складах. У грудні очікують приблизно 1,95 млн тонн постачання українського та імпортного вугілля загалом. Водночас заплановане споживання очікують на рівні приблизно 1,7 млн тонн.

Також у Міненерго заявили, що особливістю цього опалювального сезону є робота на повну потужність атомної генерації. Наразі на чотирьох АЕС в Україні працює 14 із 15 енергоблоків, їхня потужність становить майже 12,5 тис. МВт.

Проверьте

Програмою "єПідтримка" скористалося 6,5 млн українців – Мінекономіки

За даними Свириденко, на реалізацію програми вже спрямувалм 3 млрд грн, заявки на отримання допомоги …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *