Обвинуваченого 1 липня минулого року звільнили з-під варти, тоді за нього внесли заставу. Його звільнили за умови дотримання низки процесуальних обов’язків, зокрема віддання на зберігання паспорта для виїзду за кордон.
«Строк дії цих обов’язків неодноразово продовжувався за клопотанням сторони звинувачення, однак із жовтня 2020-го обвинувачений перестав прибувати до суду у зв’язку з перебуванням на стаціонарному лікуванні в одному із медичних закладів Києва. У зв’язку з неможливістю продовження обов’язків, враховуючи перебування вказаної особи на лікуванні, 30 листопада 2020 року строк дії покладених на нього обов’язків закінчився», – зазначили у прокуратурі.
https://www.facebook.com/sap.gov.ua/posts/3709469529156203
Обвинувачений після завершення лікування отримав паспорт для виїзду за кордон і 30 грудня 2020 року виїхав до Росії, щоб нібито продовжити лікування за направленням медичного закладу.
«У подальшому з Міністерства охорони здоров’я України та лікувального закладу в Києві витребувано інформацію та встановлено, що на лікування до Москви він не направлявся та взагалі не було підстав для його подальшого лікування», – уточнили у САП.
З огляду на вищевикладене, прокурор САП звернувся до суду з вимогою застосувати до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суд задовольнив клопотання повною мірою.
У Transparency International зазначили, що ВАКС стягнув у дохід держави заставу, внесену за Віталія Колесникова.
Контекст:
У січні минулого року НАБУ затримало в ресторані Колесникова, Валерія Троца та Сергія Щербака за підозрою в наданні хабаря Сенниченку. За версією слідства, затримані запропонували Сенниченку $5 млн в обмін на призначення певної людини на посаду директора «Одеського припортового заводу».
Затримані планували передавати хабар частинами протягом року з моменту досягнення домовленостей. Під час передання перших $50 тис. їх викрили детективи НАБУ.