Вищий антикорупційний суд України двічі оцінював роботу процесуального керівника у справі «Роттердам плюс» Віталія Пономаренка, написала 29 січня у своєму Facebook генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
«Діям прокурора САП Пономаренка суд надав оцінку двічі. І не Печерський районний або Окружний адміністративний, про рішення яких так часто люблять сперечатися, а ВАКС, той самий ВАКС, рішення якого не прийнято критично оцінювати, хоча це поняття і не вписується в рамки правової дискусії», – зазначила Венедіктова.
Вона зауважила, що не має і не працюватиме суддею апеляційної палати ВАКС у питанні відведення прокурора в тій чи іншій справі вже після того, як компетентний суд відповідні заяви розглянув.
«Я не дозволю перетворити Офіс генерального прокурора на джерело всіх бід. Не буде цього. За вами правда? Чому ж ви цю правду не розповіли суддям ВАКС? Не сумніваюся, набагато простіше просити про допомогу на сторінках інформаційних видань, ніж у суді, де учасники процесу сприймають виключно кримінально-процесуальні аргументи, а не емоції», – зазначила Венедіктова.
Генпрокурорка додала, що основна проблема у справі «Роттердам плюс» у тому, що НАБУ не вдалося завершити розслідування у встановлений законом процесуальний строк.
«Справа, що встигла стати скандальною, відома як «Роттердам плюс», була зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 24 березня 2017 року, а сьогодні за вікном – 2021-й. Я закликаю всіх без винятку учасників процесу пояснити аудиторії причину, на підставі якої, власне, у вашому розпорядженні залишилося нуль, або один, або два, або скільки днів? Тих самих днів, необхідних для ефективного розслідування», – написала генпрокурорка.
Вона повідомила, що, незважаючи на «масу правових суперечностей» у діях детективів НАБУ і прокурорів САП, ухвалила рішення про проведення «ґрунтовної, абсолютно прозорої службової перевірки професійної діяльності прокурора САП Пономаренка».
https://www.facebook.com/irina.venediktova.31/posts/4014170191929219
28 серпня 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про закриття справи «Роттердам плюс» у частині, що стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня спливав строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, із березня 2017-го. Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв’язку з відсутністю складу злочину. ВАКС підтримав це рішення.
27 жовтня Національне антикорупційне бюро України повідомило про поновлення справи.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 18 листопада припинила всі провадження стосовно оскарження рішення прокуратури закрити справу «Роттердам плюс» через відсутність складу злочину. Антимонопольний комітет України також закрив розслідування щодо формули «Роттердам плюс» у зв’язку з відсутністю порушень.
21 січня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повторно закрила справу «Роттердам плюс» через відсутність у ній складу злочину.
27 січня про поновлення цієї справи із 25 січня повідомило НАБУ.