6 июня, 2024 18:40
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ВАКС залишив екскерівництво АРМА під домашнім арештом, НАБУ і надалі розслідує розкрадання $400 тис. – ЗМІ

«Клопотання старшого детектива Національного антикорупційного бюро України Р. Яроменка погодила особисто генеральний прокурор Ірина Венедіктова. Ухвалу стосовно цього клопотання виносив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Тимур Хамзін«, – зазначає агентство.

У межах кримінального провадження підозрюють в.о. голови АРМА Віталія Сигидина, його заступника Володимира Павленка та начальника одного з управлінь АРМА, керівника відділу моніторингу ефективності менеджменту активів відомства Вахтанга Бочорішвілі. Під час оголошення підозри їхні дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою).

«Кошти належали київському бізнесмену Сергію Кісєльову. Окрім цього обвинувачення, інших фігурантів справи, Оксану Сєрокурову та Дениса Сердюка, також підозрюють в організації злочину, а Ігоря Короля визначають як пособника злочину«, – зауважили у повідомленні УНІАН.

Агентство відзначає, що ВАКС продовжив строк усунення в.о. голови АРМА Віталія Сигидина, його заступника Володимира Павленка та керівника управління менеджменту активів Вахтанга Бочорішвілі.

Сердюк, за даними УНІАН,  буде під арештом до 19 листопада 2021 роки з можливістю внести заставу у розмірі 1 млн 748 тис. грн. Сєрокурова вже провела два місяці під вартою у СІЗО, тепер, з огляду на, що у неї двоє неповнолітніх дітей, суд пом’якшив запобіжний захід і призначив цілодобовий домашній арешт до 20 листопада 2021 року. Королю також пом’якшили захід – він два місяці був під вартою, тепер до 19 листопада буде під цілодобовим домашнім арештом.

Сигидину, Павленку і Бочорішвілі продовжили на два місяці нічний домашній арешт, таке рішення ухвалив суддя ВАКС Маркіян Галабала.

«Зараз детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 3 ст. 28 (злочин, вчинений організованою групою), ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів) КК України», – пише агентство.

Контекст:

1 квітня АРМА повідомило, що в приміщенні центрального апарату агентства і вдома у кількох співробітників проводять обшуки. Обшуки проводили у Сигидина, Павленка і Бочорішвілі. У відомстві підкреслили, що співробітники агентства надали всі запитувані документи та необхідну інформацію.

Згодом правоохоронці пояснили, що слідчі Держбюро спільно з Офісом генпрокурора, Нацполіцією та СБУ провели понад 50 обшуків у межах розслідування справи про незаконне заволодіння понад $400 тис. Ці гроші були на зберіганні в АРМА і, за даними слідства, працівники агентства переказали їх на рахунки третіх осіб.

У межах провадження про підозру повідомили шістьох осіб.

У розслідуваннях «СтопКору» та «Української правди» в лютому йшлося, що гроші заарештували в червні 2020 року в межах справи про вбивство. Арештоване майно передали в управління АРМА. У грудні 2020 року Ігор Король, 24-річний уродженець Угорщини, зареєстрований у Києві, звернувся в агентство по гроші – послався на рішення суду, який нібито скасував арешт і визначив його власником коштів. АРМА переказало кошти Королю. Однак згодом виявилося, що суд не ухвалював рішення, на яке той послався.

Проверьте

Кабмін, "Нафтогаз" і мери українських міст підписали меморандум: тарифи на тепло і гарячу воду не зростатимуть цієї зими

Про це поінформував Офіс президента України. Меморандум між Кабміном, НАК «Нафтогаз України» та Асоціацією міст …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *