За її словами, заставну суму внесли за Коренєва і ще трьох фігурантів справи ще минулого тижня.
За віцемера сплатили 3,5 млн грн, за першого заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Олександра Брижатого – майже 1 млн грн, за депутатку Одеської міськради і директорку приватної фірми Марину Лозовенко – 1,4 млн грн, за директора приватного підприємства Геннадія Свиридова – 272 тис. грн.
З-під варти вже вийшли всі.
Чемерис розповіла, що Коренєва зобов’язали здати закордонний паспорт і носити електронний браслет.
Контекст:
11 серпня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило, що у кримінальному провадженні щодо заволодіння 26,8 млн грн під час виконання робіт із реконструкції площі Соборної в Миколаєві підозру оголошено вісьмом фігурантам: віцемеру, ще одному посадовцю міськради і шести підприємцям.
Віцемера Миколаєва затримали 10 серпня в міжнародному пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань» на українсько-угорському кордоні.
За даними слідства, 2019 року департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт із реконструкції Соборної площі, а віцемер, перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьма директорами приватних фірм забезпечили перемогу в тендері одного заздалегідь визначеного ТОВ, яке і виконало роботи. Як засвідчила експертиза, роботи провели за завищеними цінами, унаслідок чого завдано понад 26,8 млн грн збитків.
Коренєв 10 серпня у Facebook розповів, що із 7 серпня перебуває у двотижневій відпустці і планував із сім’єю і друзями виїхати за кордон, про що заздалегідь повідомив відповідні служби. «На кордоні до мене звернулися співробітники НАБУ з проханням про відбір показань і перевіркою особистих речей. […] Зі слідством я співпрацюю», – написав він.
12 серпня ВАКС обрав для Коренєва запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави.