«У чому проблема: у нас країна живе у двох системах координат. Є паперові система координат, а є електронна, і через це виникає завжди певна корупція. Основа цифрової держави – це коли всі реєстри між собою обмінюються інформацією. Чому люди дають побутові хабарі? Через те, що реєстри не обмінюються даними», – пояснив міністр.
Він навів приклад, коли чиновник вимагає в людини підтвердження володіння певним майном.
«І ти замість чиновника йдеш в інший державний орган. У сенсі, друзі, ви за гроші платників податків працюєте, обміняйтеся самі між собою інформацією. Навіщо мені доводити державі, що я володію квартирою, я ж її зареєстрував, коли купував», – заявив Федоров.
Він зазначив, що до кінця 2023 року в Україні планують створити й наповнити всі основні онлайн-реєстри інформації. Це зі свого боку допоможе заощадити суттєві державні кошти, запобігти корупції.
«Це десятки мільярдів гривень на рік. Я вважаю, що цифровізация 10–12% ВВП на рік додасть точно», – сказав міністр.
ВІДЕО Контекст:
В інтерв’ю Бацман Федоров також заявляв, що верифікація державних реєстрів України та їхня інтеграція дасть можливість припинити схеми махінацій із соціальними виплатами, збиток від яких становить мільярди гривень на місяць.
На форумі «Україна 30» 18 травня Федоров заявляв, що до кінця 2023 року в Україні 100% державних послуг мають надавати онлайн. «У нас є амбітна ціль – це досягнути 100% державних послуг онлайн за три наступні роки. Тобто до кінця 2023-го року ми хочемо відцифрувати всі держпослуги. Ця мета є публічною, вона консолідує всі міністерства», – сказав він.
Із серпня поточного року Україна має увійти в режим paperless, зазначав президент України Володимир Зеленський. «Ніяких паперів для державних органів, жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг. І ми зробимо все, аби «держава без паперів» існувала дійсно не на папері», – заявив він.