17 июля, 2024 21:01
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Від скасування мораторію на експорт лісу передусім постраждають малі підприємства – експерт

«У першу чергу постраждають ПП, малі підприємства. У нас же з великих підприємств, у принципі, тільки заводи ДСП, і то їх не можна назвати, бо там чисельність 350–400 осіб. А малий бізнес – у Карпатському регіоні. Вони й зараз страждають, адже ресурсу не вистачає», – наголосив експерт.

Він переконаний, що деревину потрібно переробляти всередині країни та вивозити вже у вигляді готової продукції. Медведєв пояснив, що аргумент про вищу, ніж у ЄС, ціну на ліс в Україні не дає підстав думати, що так буде й надалі і що ліс не почнуть масово вивозити.

«Сьогодні так. Але ж ціна поміняється, буде паритет цін, і повезуть. Україна не багата на сировину, ресурси обмежені, тому [не можна] експортувати у круглому вигляді, якщо в нас є переробка. Те, що Україна заготовляє, а це приблизно 18–20 млн м3 деревини в рік, деревообробка у стані це переробити», – заявив президент асоціації деревообробних, меблевих підприємств та організацій.

Експерт закликав депутатів залучити до роботи над законопроєктом №4197-д представників деревообробної промисловості, щоб внести усі необхідні поправки до другого читання.

Контекст:

Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді на строк 10 років 6 квітня 2015 року. Тодішній президент Петро Порошенко підписав його 7 липня того самого року. Мораторій почав діяти з 1 січня 2016 року.

Євросоюз лобіює скасування цього мораторію. У ЄС вважають цю заборону такою, що суперечить ст. 35 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (обмеження експорту та імпорту).

У грудні 2020 року Арбітражна група, створена Україною та ЄС, ухвалила рішення в межах спору між ними, повідомляли на сайті Міністерства економіки України. Як пояснював заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і торговельний представник України Тарас Качка, арбітри визнали, що Україна може й має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Заборону експорту 2005 року суд визнав повністю правомірною.

Водночас, зазначив Качка, арбітри дійшли висновку, що український мораторій на експорт необробленої деревини всіх деревних порід, окрім сосни, від 2015 року необхідно відкоригувати спільно з ЄС.

3 липня 2018 року Рада також посилила кримінальну відповідальність за незаконне вирубування лісу та контрабанду лісоматеріалів.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4197-д про ринок деревини в Україні. Із доопрацьованої комітетом редакції законопроєкту прибрали норму про скасування мораторію на експорт деревини.

Проверьте

Якщо несумлінні фермери зможуть нівелювати аграрні розписки у судах, цей інструмент стане нецікавим кредиторам – ЗМІ

Як ідеться у розслідуванні, «навіть побіжне ознайомлення з реєстром судових рішень вказує, що аграрні розписки …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *