«За даними Міненерго, 131 тис. тонн – це рекордне падіння видобутку в річному обчисленні серед усіх шахт та шахтоуправлінь у країні», – написано в повідомленні порталу.
Контекст:
Домовленості припинити договір оренди шахт «Добропіллявугілля» досягли внаслідок ухвалення Кабінетом Міністрів рішення про створення вертикально-інтегрованої компанії за участю «Центренерго» та державних вуглевидобувних підприємств. Таке рішення ухвалили для того, щоб стабілізувати ситуацію з реалізацією вугілля та забезпечення шахтарів Добропілля стабільною роботою, а державну генерацію – ресурсною базою.
Цілісний майновий комплекс «Добропіллявугілля» був в оренді ДТЕК із 2010 року. За цей час у розвиток шахт та оновлення державного майна компанія інвестувала понад $400 млн, що дало змогу вивести підприємство на друге місце за обсягами видобування вугілля у країні.
«Завдяки нашим інвестиціям держава отримала ефективне підприємство, яке здатне постачати на ТЕС понад 2 млн тонн вугілля на рік (товарної якості). Водночас середньодобовий видобуток з однієї лави на шахтах «Добропіллявугілля» на 75% більше, ніж на державних шахтах, продуктивність праці вища майже вшестеро, а собівартість видобутку нижча у 3–10 разів», – прокоментував генеральний директор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв.
Персонал «ДТЕК «Добропіллявугілля» у повному обсязі працевлаштований у ДП «Добропіллявугілля-видобуток», що дало змогу держпідприємству вже із 26 січня 2021 року розпочати видобування вугілля, наголосили у ДТЕК.
Про те, що процес повернення шахт «Добропіллявугілля» з оренди ДТЕК в управління державою завершено, пресслужба компанії ДТЕК повідомила на початку лютого 2021 року.