«Отримання зазначених коштів не впливає на право громадян одержувати житлову субсидію, а також не зменшує розмір житлової субсидії. Оскільки ця виплата є одноразовою, вона не враховується до сукупного доходу домогосподарства під час розрахунку розміру субсидії, що не позначиться на розмірі житлової субсидії у майбутніх періодах», – ідеться у повідомленні.
Отже, щеплені українці можуть отримувати ці виплати без утрати права на субсидію або зменшення її розміру, зазначили в міністерстві.
Контекст:
15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен, хто вакцинувався проти коронавірусу в Україні, отримає по 1 тис. грн. В Офісі президента зазначили, що ці гроші не видадуть готівкою. Їх можна буде витратити на певний перелік послуг (сфера культури, туризму та спорту) для підтримки бізнесу за умов пандемії. Виплату отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19 до 19 грудня та після.
Інструкцію, як оформити заявку на отримання 1 тис. грн за вакцинацію, оприлюднили 9 грудня.
13 грудня президент заявляв, що повністю вакциновані українці віком від 60 років із січня 2022 року зможуть витратити 1 тис. грн за щеплення на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків.
Програма стартувала 19 грудня і діятиме до кінця наступного року. Гроші громадяни отримують на спеціальну віртуальну платіжну картку. Українці зможуть використати кошти протягом чотирьох місяців від дня їх надходження на рахунок, а в разі невикористання суму буде повернуто державі, розповідали у Мінекономіки.
2021 року на програму виділили 8 млрд грн. В уряді очікують, що 2021 року програмою скористається 8 млн людей.
Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Станом на 21 грудня в Україні щонайменше одну дозу вакцини ввели 14,4 млн осіб, а 13 млн українців ввели дві дози, вони завершили імунізацію.