28 мая, 2024 17:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати за європейськими правилами, вона продовжує використовувати газ як геополітичну зброю, і тому наразі немає передумов для того, щоб «Північний потік – 2″ запрацював у комерційному режимі, щоб Німеччина дозволила це зробити», – сказав він.

Голова «Нафтогазу» погодився, що технічно газопровід «буде добудовано  найближчими тижнями, але це не означає, що йому дозволять працювати у комерційному режимі».

«Тобто технічно труба буде готова, вони пустять газ, щоб протестувати, що газ дійсно може по ній іти. […] У комерційному режимі цей проєкт не буде працювати доти, поки його не буде сертифіковано німецьким регулятором. І це ще має бути підтверджено Європейською комісією», – пояснив Вітренко.

Контекст:

«Північний потік – 2» має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Оператор газогону Nord Stream 2 AG у липні 2021 року зазначав, що «Північний потік – 2» готовий на 99%. За даними Bloomberg, прокладання «Північного потоку – 2» можуть завершити до 12 вересня.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газогону, однак наприкінці травня Байден назвав «контрпродуктивним» із погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти «Північного потоку – 2», оскільки газогін «практично закінчено».

Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газогону «Північний потік – 2». Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії та закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або «здійснить подальші агресивні дії проти України». Згідно з угодою, транзит через Україну після введення в дію газогону має бути продовжено на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).

Вищий земельний суд німецького Дюссельдорфа 25 серпня зобов’язав оператора газогону бути незалежним від «Газпрому» і дотримуватися європейського законодавства. Гендиректор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон заявив, що це «саме те, на чому наполягає Україна».

Проверьте

Украина с экономией закупила более 14 тыс. флаконов ремдесивира для пациентов с COVID-19 – Минздрав

«Договор на закупку был подписан 31 августа. В аукционе принимали участие четыре претендента. «Благодаря высокой …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *