29 января, 2024 8:09
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Вітренко: "Нафтогаз" знову став збитковим. І це компанія, якій безкоштовно передали практично всі дозволи на видобуток газу

Колишній виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив у Facebook, що публікацію даних про 11,5 млрд грн збитку «Нафтогазу» протягом перших шести місяців 2020 року затримували.

«Приїхали? «Нафтогаз» знову став збитковим. Мінус 11,5 млрд грн за пів року! Нам ці цифри довго не показували, затримуючи публікацію звітності в порушення вимог законодавства. І це національна компанія, якій безкоштовно передали практично всі дозволи на видобуток газу, підземні сховища газу, нафтотранспортну систему тощо. Замість того, щоб показувати прибутки, адекватні доходності на вкладений капітал (гроші українського народу), ця компанія стала збитковою», – написав він.

На думку ексголови НАК, нинішнє керівництво компанії «прикривається» світовою кризою і пандемією коронавірусу.

«При цьому нам маніпулятивно розповідають про рекордні дивіденди, які були сплачені у 2020 році, забуваючи сказати, що вони були заплачені із грошей, які наша команда змусила «Газпром» заплатити за рішенням Стокгольмського арбітражу ще в минулому році. Це замість того, щоб чесно сказати про власну технологічну відсталість, про критичні проблем з якістю управління, про нерозуміння і/або відсутність політичної волі щодо реформ, боротьби з корупцією і протистояння з «Газпромом», – додав він.

Вітренко написав, що без виплат «Газпрому» НАК був би збитковим ще 2019 року. У першому кварталі 2020-го збитків не було через коливання курсу національної валюти – «газпромівські долари» на рахунках «Нафтогазу» збільшили свою вартість у гривнях», пояснив він.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=189242529318977&id=107078367535394

Минулий рік «Нафтогаз» закінчив із чистим прибутком після оподаткування в розмірі 63,3 млрд грн. Підприємства компанії видобули 16,1 млрд м³ газу (78% загального видобутку газу в Україні) і забезпечили транзит 89,6 млрд м³ газу.

Компанія має монопольний доступ до природного газу, який видобувають державні компанії – «Укргазвидобування» і «Чорноморнафтогаз», це становить понад 73% усього видобутку газу в Україні, зазначає Delo.ua. 5 серпня в парламенті зареєстрували законопроєкт №3958, який передбачає позбавлення «Нафтогазу України» монопольного становища.

«Нафтогаз України» 26 серпня відзвітував про підвищення ціни газу для населення під час укладання контракту на рік у період із 16-го до 30 вересня до 5,24 грн за м³, пояснивши це підвищенням вартості газу на європейських газових хабах напередодні опалювального сезону.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ, нардеп від «Батьківщини» Олексій Кучеренко в інтерв’ю порталу UBR, опублікованому 14 вересня, говорив, що керівництво НАК хоче ще підвищити вартість газу. На його думку, ціна газу для споживачів може сягнути 7,5–8 грн за 1 м3.    

Проверьте

Україна забезпечує продовольством 150 млн осіб – Мінекономрозвитку

Україна забезпечує продовольчими товарами 150 млн осіб у всьому світі. Як повідомляє «Укрінформ», про це …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *