1 августа, 2024 19:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Вітренко заявив, що купувати газ узимку "Нафтогаз" буде лише в тому випадку, якщо зможе продати його дорожче

«Ми переживаємо щодо наших фінансових результатів. Ми – національна компанія, ми як менеджмент повинні забезпечувати її прибутковість. Якщо я бачу, що ціни зараз із поставкою навесні нижче, ніж ціни з поставкою взимку, то купувати в рази дорожчий газ я можу тільки в тому випадку, якщо я знаю, що я взимку його продам, причому не в збиток», – сказав він.

За словами голови «Нафтогазу», «купувати зараз дорожче, не розуміючи, кому такий газ потрібен, – це означає навмисне завдавати збитків національній компанії».

«Моє розуміння менеджменту полягає в тому, що компанія, якою я керую, повинна бути прибутковою. Щоб ми могли вирішувати національні завдання, щоб ми могли нашим споживачам забезпечувати безпеку поставок та прийнятну ціну, ми повинні бути фінансово стійкими», – пояснив Вітренко.

Він наголосив, що газ доводиться купувати, тому що газу власного видобування країні не вистачить.

«Ми в будь-якому випадку будемо закуповувати газ, тому що нам не вистачає власного видобутку, принаймні поки не знизиться споживання всіх наших клієнтів. Наші клієнти зараз – це фактично все населення як безпосередньо, так і через теплокомуненерго», – наголосив Вітренко.

Контекст:

Цього року на ринку газу у Європі фіксують дефіцит. Станом на 13 грудня, за даними асоціації європейських операторів газової інфраструктури Gas Infrastructure Europe, газові сховища в ЄС та Великобританії заповнені приблизно на 61,90%. У попередні роки перед опалювальним сезоном європейські сховища були заповнені приблизно на 84%, зазначило агентство Reuters.

Дефіцит палива спровокував зростання цін на нього. Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували приблизно $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 21 грудня оновила історичний максимум – понад $2000 за 1 тис. м³.

Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому російський «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

Через високу вартість газу в Україні прогнозували низку проблем, зокрема з постачанням хліба та з урожаєм 2022 року.

Проверьте

Поднятие налогов додавит экономику до коллапса — Владимир Поперешнюк

Совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк рассказал, что помогло богатым странам нажить свой капитал Чем отличаются …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *