21 июня, 2024 22:34
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Вітренко заявив, що "Нафтогаз" забезпечить газом бюджетні установи на умовах постачальника "останньої надії"

«Практично всі приватні постачальники, які виграли тендери бюджетних установ та відповідні контракти, після зростання цін на ринку відмовилися з ними працювати. Щоб захистити споживачів, «Нафтогаз» підготував середньострокові контракти зі збалансованою ціною 16,8 грн за 1 м³ газу. Але перехід до іншого постачальника, особливо враховуючи обмеження закону «Про публічні закупівлі», займає багато часу. Тому РНБОУ та урядом прийнято рішення, які дозволять бюджетним організаціям упродовж жовтня – листопада навіть без укладання договорів отримувати газ від «Нафтогазу» як постачальника «останньої надії», – розповів Вітренко.

У НАК зазначили, що умови такої співпраці регламентує постанова Кабінету Міністрів №1102 від 25 жовтня 2021 року, і ціна газу ПОН для бюджетних установ також становитиме 16,8 грн за 1 м³ із ПДВ та транспортуванням.

«Всі бюджетні організації, комунальні заклади охорони здоров’я, навіть не маючи контракту, зараз мають можливість отримувати необхідні їм обсяги газу від «Нафтогазу». Водночас важливо розуміти, що безпосередньо підключення та відключення споживачів від газопостачання здійснює не «Нафтогаз», а облгази згідно інформації, яку вони отримують від ОГТСУ (Оператора газотранспортної системи України. – «ГОРДОН»). Якщо в таких споживачів виникають проблеми із входженням в опалювальний сезон, необхідно одразу звертатися до облгазу та повідомляти про ситуацію державним органам влади», – зазначив керівник НАК.

Він додав, що паралельно триває робота щодо підписання середньострокових контрактів – до кінця 2023 року – між «Нафтогазом» та цією категорією споживачів, і цей процес має бути завершений до 1 грудня.

«Незважаючи на всі проблеми, зараз ми вийшли на дуже хороший темп роботи з укладання договорів із бюджетними організаціями. Щодня ми оформлюємо сотні, а може, уже й тисячі пакетів документів. Велика увага цьому процесу надається з боку уряду. Наш контакт-центр, що опрацьовує звернення, зокрема, бюджетних установ, має 101 лінію. Ми оптимістично дивимося на ситуацію і вважаємо, що до кінця листопада «Нафтогаз» зможе укласти договори з усіма бюджетними організаціями, які матимуть у цьому потребу», – резюмував Вітренко.

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що швидкість підписання договорів між «Нафтогазом» та бюджетними організаціями залежить від того, наскільки ефективно та скоординовано працюють органи місцевої влади, пише пресслужба НАК.

Контекст:

Українська влада заявляла, що Україна накопичила достатньо газу для проходження опалювального сезону. Станом на середину жовтня, за даними «Нафтогазу», у сховищах було майже 19 млрд м³ газу.

11 жовтня обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оголосили про надзвичайну ситуацію через брак газу. У Полтавській облдержадміністрації пояснили, що рішення, які ухвалили регіональні комісії, дадуть змогу бюджетним установам укладати договори на постачання газу за скороченою процедурою.

Заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко заявив, що рішення комісій – технічні, вони були необхідні «для подолання технічних моментів із метою прискорення підписання договорів на постачання газу».

12 жовтня «Нафтогаз» повідомив, що запропонував бюджетним та релігійним організаціям контракти на постачання газу до кінця 2022 року з фіксованою ціною – 13,7 грн за 1 м³ (з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн).

Дефіцит палива спровокував зростання цін на нього. Якщо на початку року ф’ючерси на газовому хабі TTF у Нідерландах коштували приблизно $250 за 1000 м³, то у вересні ціна на газ у Європі вперше в історії подолала позначку $1000, а 6 жовтня оновила історичний максимум – понад $1900 за 1000 м³. Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому «Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту територією України, писало агентство РБК.

Проверьте

Нидерланды не будут закрывать границы для украинцев, появилось дополнительное условие для въезда – Кулеба

«Нидерланды также сохранили возможности путешествий для граждан Украины, прошедших полный курс вакцинации. С 13 ноября, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *