26 июля, 2024 11:56
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Влада тисне на легальний бізнес замість того, щоб зайнятися "тіньовою" економікою – економіст

«Сьогодні під лозунгом «боротьби з тіньовим бізнесом і боротьби з тіньовою економікою» влада різко збільшує загальну кількість перевірок бізнесу. Вони [податківці] не ходять до тих, хто знаходиться в тіні, ходять до тих, хто платить легально. Хто і так дуже важко виживає в умовах пандемії. Тому, власне, і збільшення цих перевірок веде до переводу бізнесу в тінь», – вважає експерт.

Він переконаний, що фіскальний тиск призводить до зростання тіньового сектору економіки та відтоку інвестицій, оскільки легальний бізнес втрачає конкурентоспроможність порівняно з нелегальним.

«Збільшення перевірок веде однозначно до погіршення й інвестиційного клімату в країні, і до загальноекономічної ситуації», – заявив Пендзин.

За словами економіста, влада діє вибірково: у бізнесі для неї є «свої», які отримують преференції, та «чужі», для яких влаштовують «маски-шоу».

«Ми бачимо проблеми і по розслідуванню кримінальних злочинів, що здійснюють провладні народні депутати, ми бачимо реакцію влади з приводу своїх і з приводу всіх останніх. Пам’ятаєте, була дуже відома фраза, що «друзям – усе, ворогам – закон!»? Ну, чим закінчили керівники однієї з європейських країн, де проводився, власне, цей принцип, ми, власне, знаємо. Тому владі, напевно, варто задуматися над тим, що у нас немає на сьогоднішній момент вічних керівників», – сказав Пендзин.

Контекст:

1 лютого «Метінвест» повідомив про обшуки на підприємствах у Кривому Розі та заявив про тиск із боку силових структур. У компанії стверджують, що правоохоронці фактично привласнили собі функцію податкової служби, намагаючись в обхід податкового законодавства встановити додаткові податкові зобов’язання для бізнесу.

За даними СБУ, кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, якщо воно призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах). За версією Бюро економічної безпеки, посадовці компаній у період із 2018-го до 2020 року умисно ухилилися від сплати податків на суму майже 18 млрд грн.

На металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявили, що 4 січня Офіс генерального прокурора спільно із Шевченківським районним судом Києва заблокував кошти на рахунках компанії.

У компанії назвали кримінальне провадження проти одного з її керівників «прикладом політичного тиску на найбільшого іноземного інвестора». Заступник генерального директора з адміністративних питань «АрселорМіттал Кривий Ріг» Артем Філіп’єв сказав, що правоохоронці паралізували роботу гірничо-металургійного підприємства, на якому працює понад 20 тис. осіб.

17 листопада 2021 року СБУ та Офіс генерального прокурора України повідомили про підозру у службовому підробленні та умисному ухиленні від сплати податків фінансового директора «АрселорМіттал Кривий Ріг», поінформувала пресслужба ОГПУ. За даними правоохоронців, підозрюваний із травня 2017 року до квітня 2019-го вносив неправдиві дані до декларації з рентної плати за користування надрами Валявкинського та Новокриворізького родовищ залізних руд.

Проверьте

Українська влада тисне на міжнародних інвесторів, але підтримує Коломойського – Forbes

Автор матеріалу Кеннет Рапоза з посиланням на дані доповіді про світові інвестиції пише, що чистий …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *