18 апреля, 2024 4:56

Власник Wexler Group про припинення імпорту російського дизельного пального: Це виключно політичне рішення

Він зазначив, що прораховував ризики, коли починав бізнес із власником мережі Glusco Нісаном Моісеєвим.

«Але скажу так: не було б Нісана – був би хтось інший, не було б нас – був би хтось інший, – сказав Белз. – Тим більше, я бачу в цьому певні позитиви для України. Ми – імпортозалежна країна, 85% дизельного пального імпортуємо. Якою була ціна білоруського ресурсу в Україні до запуску продуктопроводу?»

За словами Белза, усе, що пов’язано з Україною, для Росії завжди буде політикою.

«Я не бачу в цьому ризиків. Я розумів, що будуть наслідки, бо якщо хтось багато імпортує, його завжди ганяють. В Україні так завжди відбувається. Якщо ви нічого не робите, про вас не говорять, як тільки починаєте робити – про вас говорять. Ми займалися правильною діяльністю. Ми імпортували в Україну не заборонений, не санкційний, не кримінальний, не пов’язаний із якимось фінансуванням тероризму продукт за кращою ціною. Що ми робили не так? Тому нам потрібно чітко розділяти: якщо це політика, то із квітня ми перестали імпортувати російський продукт. Не тому, що ми не хочемо це робити, а тому, що така політична воля в Україні. Продуктопровід зупинили, оскільки там є питання із приватизації, наскільки я розумію. Причина зупинки мережі АЗС яка? Це ж винятково політичне рішення», – підкреслив він.

«Українські новини» опублікували відео з коментарем Белза щодо припинення імпорту дизельного пального із РФ.

ВІДЕО Контекст:Постачання російського дизпального на ринок України 2020 року зросли на 79 тис. тонн порівняно із 2019 роком – до 2,61 млн тонн. Але із квітня компанія Wexler, яка є одним із найбільших постачальників світлих нафтопродуктів, повністю припинила постачання дизельного пального з Російської Федерації в Україну, про це 15 березня повідомив інсайдер профільного українського видання OilPoint. «Компанія «Анвітрейд», що входить у Wexler Group, за підсумками 2020 року захопила лідерство в рейтингу імпортерів дизельного палива, наростивши поставки в порівнянні з 2019 роком на 9%, до 662,3 тис. тонн. Основний приріст відбувся за рахунок поставок морем, об’єми яких зросли з 4 тис. тонн 2019 року до 50 тис. тонн 2020 року. Російські поставки зросли з 524,3 тис. тонн до 542,3 тис. тонн. Тим часом на 23% знизилися відвантаження через термінал у Гомелі (Білорусь) – до 60,3 тис. тонн», – писав портал. Із посиланням на дані цінового агентства Argus журналісти повідомили, що сумарний імпорт дизпального й обсяги його виробництва в Україні 2020 року становили 7,38 млн тонн, а ввезення дизельного пального на ринок України – 6,19 млн тонн. Водночас постачання російського дизпального на ринок України 2020 року зросли на 79 тис. тонн порівняно із 2019 роком – до 2,61 млн тонн.

Проверьте

В Украине резко увеличилось число жертв COVID-19 и новых случаев коронавируса

«6038 новых случаев коронавирусной болезни COVID-19 зафиксировано в Украине по состоянию на 6 мая 2021 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *