Видання зазначає, що було відомо і про переговори Беспальків із компанією Horizon Capital.
У «Фармак», «Юрія-Фарм» та «Алтіус Кепітал» не стали підтверджувати інформацію про переговори з БХФЗ, але і не спростували її, зазначили автори публікації.
«Переговори про продаж акцій, контрольованих сім’єю Беспальків, ведуть на тлі підозр у виведенні коштів із БХФЗ на компанію Ірини Ржепецької (у дівоцтві Беспалько), а також підозр із боку влади Німеччини та Швейцарії проти Ржепецької в несплаті податків», – ідеться у статті.
«Телеграф» нагадав, що проти восьми колишніх і нинішніх топменеджерів заводу було подано відразу кілька позовів із боку інших акціонерів БХФЗ. Дані аудиту свідчать, що топменеджери протягом кількох років закуповували фармацевтичну сировину за завищеними цінами, а різницю привласнювали.
«Директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька (дочка глави правління Миколи Беспалька і колишньої гендиректорки Людмили Безпалько) щонайменше із 2015 року через власну фірму Metabay, зареєстровану в Англії, виступає посередником у закупівлі фармацевтичної сировини за завищеними цінами у німецької компанії Farmaplant. Різниця в цінах надходить на рахунки Metabay. Збитки БХФЗ від таких дій становлять щонайменше $6,8 млн», – пише видання.
Контекст:
19 березня Високий суд Лондона заарештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited за заявою української фармацевтичної компанії «Дарниця».
26 березня рішення про арешт коштів на рахунках Metabay ухвалив і швейцарський суд, писало агентство УНІАН.
Із посиланням на інформацію Нацкомісії з цінних паперів агентство повідомляє, що 31,5525% акцій БХФЗ належать ПрАТ «ФармФірма «Дарниця», компаніям із Британських Віргінських островів «Белдор груп С.А.» та «Ленік груп С.А.» – 21,2636% і 20,3169%. Ще 8,463% акцій – у власності кіпрської компанії «Алетбер Лімітед». «Відомості про кінцевих бенефіціарів власників указаних офшорних компаній у публічному домені відсутні. Решта акцій знаходиться у міноритарних акціонерів», – зазначало УНІАН.