Водночас щодо першого кварталу цього року реальний ВВП України скоротився на 0,8% (з урахуванням сезонного чинника), додали в Держстаті.
За розрахунками Міністерства економіки України, обсяг ВВП в першому півріччі 2021 року зріс на 1,7%, як порівняти з першою половиною минулого року, повідомив у понеділок пресцентр відомства.
Як зазначили в Мінекономіки, основними чинниками зростання ВВП у другому кварталі цього року стали:
поступове відновлення та оптимістичні бізнес-настрої в економіці через пом’якшення карантину; високий споживчий попит населення, зокрема стимульований зростанням мінімальної заробітної плати на рівні 6 тис. грн; сприятлива кон’юнктура на зовнішніх сировинних ринках, що сприяло зростанню експорту товарів і послуг на 45,1%.
«Спостерігаємо відновлення у виробничій сфері, зростання демонструють усі види економічної діяльності, окрім сільського господарства. Ці фактори дозволять компенсувати поточне відставання в економічному розвитку та утримувати до кінця року позитивний тренд. Наша мета – зростання ВВП на 4%», – підкреслив перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.
Контекст:
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що торік Україна втратила лише 4,5% ВВП, а 2021 року зростання економіки України буде понад 4,6%. Кабмін України прогнозує зростання економіки на 5% із 2023 року.
У січні Світовий банк прогнозував зростання ВВП України цьогоріч на 3%, 2022-го – на 3,1%. У березні Світовий банк поліпшив прогноз – із 3% до 3,8% у 2021 році.
У травні в оновленому макропрогнозі Мінекономіки погіршило очікування зростання реального ВВП України у 2021 році з 4,6% до 4,1%, а у 2022-му – з 4,3% до 3,8%.
Водночас Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3% до 3,5% у 2021 році, на такий самий показник зростання очікують і 2022 року.