Сума штрафів за ці порушення становить 887,978 млн грн, але їх не нараховували, оскільки система працювала в режимі налаштування.
Згідно з даними сервісу, з 39 WIM-станцій найбільше випадків перевищення зафіксовано в селі Підгорівка Полтавської області (траса Полтава – Олександрія) – 6783. Сума штрафів за ці порушення – понад 298 млн грн.
Найбільше порушень було в червні та в середині липня, найменше – у середині серпня.
«З 1 жовтня набуває чинності закон, який вводить для перевізників адміністративну відповідальність за порушення у сфері габаритно-вагового контролю. Тепер за перевантаження далекобійних фур будуть автоматично нараховуватися штрафи в діапазоні від 8,5 тис. грн до 51 тис. грн», – зазначають в Opendatabot.
Контекст:
Закон №1582-ІХ, що передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення у сфері габаритно-вагового контролю, президент України Володимир Зеленський підписав 2 серпня. Цей документ Верховна Рада ухвалила у другому читанні 29 липня.
7 вересня Кабмін ввів цілодобовий ваговий контроль вантажного транспорту, щоб не допустити руйнування автомобільних доріг.
Кабмін України 2015 року заборонив перевезення автомобільними дорогами України подільних вантажів вагою понад 40 тонн (для контейнеровозів – понад 46 тонн). Фактична маса вантажівок водночас має бути не більше ніж 24 тонни.