«На сьогоднішній день 40 осіб засуджено до реальної міри покарання. Відносно значної кількості цих осіб вирок набрав чинності, тобто пройшов апеляційну інстанцію. Деякі з них уже пройшли навіть касаційну інстанцію», – сказав директор НАБУ.
За його даними, реальні вироки ухвалили, зокрема, стосовно 13 суддів, п’яти прокурорів (троє з них працювали в Генеральній прокуратурі, зазначив Ситник) і трьох співробітників Служби безпеки України.
«Це якраз те, чого від нас вимагалося», – наголосив Ситник.
Він зазначив, що вже виконано деякі рішення суду «про конфіскацію».
Контекст:
Національне антикорупційне бюро України створили 2015 року. Від моменту заснування його очолює юрист Артем Ситник. Відповідно до законодавства, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним найвищими посадовими особами.
У жовтні 2021 року Верховна Рада ухвалила новий закон про НАБУ. Цей нормативний документ передбачає, що НАБУ стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, і визначає процедуру призначення та звільнення директора Нацбюро. Кабмін призначатиме (а також у встановлених законом випадках звільняти) директора НАБУ за результатами конкурсу, який проводитиме спеціальна комісія, повідомляла пресслужба Верховної Ради.
У квітні 2022 року мають розпочати конкурс з обрання нового глави НАБУ. Кабінет Міністрів України вже визначився із кандидатами до складу конкурсної комісії.