У компанії повідомили, що пілотний проєкт з когенерації шахтного метану стартував на підприємстві наприкінці 2020 року.
«З цього часу газ, який виділяється у гірничих виробках під час видобутку вугілля, не просто відкачується на поверхню, щоб шахтарі працювали безпечно, а й перетворюється на електрику та тепло на спеціальному когенераційному обладнанні», – ідеться у повідомленні.
Це спільний проєкт компаній «ДТЕК Енерго» та Recycling Solutions.
«ДТЕК Енерго» – відповідальна компанія, яка впроваджує екологічні ініціативи та проєкти для зниження негативного впливу промислового виробництва на навколишнє середовище регіонів, де працюють наші підприємства. Метан виділяється у гірничих виробках під час видобутку вугілля, та у великих концентраціях небезпечний для шахтарів. Тому постійно провітрюємо і дегазуємо виробки. Раніше цей супутній газ викидався в атмосферу. Тепер він спалюється на спеціальній когенераційній установці й перетворюється на електрику», – розповів директор із видобутку вугілля «ДТЕК Енерго» Михайло Барабаш.
У пресслужбі повідомили, що за рік когенерація дала змогла утилізувати 1,3 млн м³ шахтного метану. Із нього на підприємстві виробили приблизно 6 млн кВт/год електроенергії, що становить десяту частину від загального енергоспоживання шахти.
Проєкт на шахті «ДТЕК Енерго» реалізувала компанія Recycling Solutions, яка займається стратегічним управлінням відходами та побічними продуктами виробництва, повідомили у компанії. Інвестиції Recycling Solutions становили $2,6 млн.
«Викиди метану мають високий коефіцієнт впливу на глобальне потепління. Одночасно метан є альтернативним джерелом енергії. За рік роботи нашої когенераційної установки на шахті «Степова» викиди у навколишнє середовище знизилися на 1,3 млн м³ у СО2 еквіваленті. Цей обсяг можна порівняти, наприклад, з річною експлуатацією 5 тис. легкових автомобілів, спалюванням 11,2 тис. тонн вугілля або забезпеченням 2,7 тис. будинків тепло- та електроенергією.Аналогічний обсяг СО2 щороку переробляють 11 тис. га лісу. Зараз наша установка – рідкісний приклад, що діє, серед проєктів когенерації на основі промислових газів в альтернативній енергетиці України«, – заявив гендиректор Recycling Solutions Дмитро Ануфрієв.