Українцям не нараховуватимуть штрафи і пеню за борги, накопичені в січні за оплату низки комунальних послуг. Про це 25 січня в ефірі телеканала ICTV заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує сайт уряду.
«Глава уряду наголосив, що штрафи та пеня за несвоєчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть», – ідеться в повідомленні.
Прем’єр-міністр зазначив, що Кабмін намагається зробити так, щоб ринки електроенергії та газу почали працювати «правильно і зручно для людей».
«По-перше, була встановлена гранична ціна на ринку газу з 1 лютого і до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за м³. По-друге, тарифи на тепло і гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє, після консультацій з урядом і депутатами НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. – «ГОРДОН») ухвалила рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за м³«, – зазначив Денис Шмигаль.
За його словами, в уряді також очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету і встановлення «чесних прозорих правил на ринку газу».
«Кабміном буде ухвалене рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких установлено електроопалення. І останній крок: річний продукт стане основним у газорозподільчих компаніях. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи», – пояснив Шмигаль.
Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м³. Ціна буде діяти до кінця карантину, введеного у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що НКРЕКП обмежить тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.
Рішенням Кабміну передувало різке підвищення із січня 2021 року вартості природного газу. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, поточного місяця газ населенню мають продавати за ціною від 6,99 до 10,8 грн за 1 м³. Підвищилися і тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній установлено на рівні 1121,71 грн/Гкал). Зросли майже удвічі також тарифи на розподіл газу.
Збільшення тарифів призвело до протестів під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги й пікетували облдержадміністрації. Протестів не припинили після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 25 січня незадоволені приходили до Офісу президента в Києві.