20 февраля, 2024 5:48
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Закони щодо "зеленого" тарифу, які оскаржили у КСУ, повністю відповідають Конституції – юристи "Реанімаційного пакета реформ"

Юристи «Реанімаційного пакета реформ» повідомили, що закони «Про альтернативні джерела енергії» та «Про ринок електричної енергії», які стосуються так званого зеленого тарифу, повністю відповідають Конституції. Про це йдеться у висновку, який вони підготували й опублікували 2 грудня.

«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (наприклад, сонце, вітер і т.д.). Наявна політика «зеленого» тарифу є наслідком імплементації Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань, зокрема перед Європейським союзом. Тому, якщо з цим тарифом «щось станеться», то це похитне інвестиційну привабливість України як надійного та передбачуваного партнера на енергетичному ринку, а також заподіє значні збитки для держави», – зазначають автори висновків.

Ті положення законів України, щодо яких 47 народних депутатів звернулися з оскарженням до Конституційного Суду України, є конституційними, підкреслюють юристи.

Висновок підготували експерти з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлій Кириченко (співголова Ради коаліції РПР) і кандидат юридичних наук Олександр Марусяк. Висновок також погоджено із членами союзу «Коаліція РПР».

Конституційний Суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про «зелені» тарифи 10 серпня за позовом 47 народних депутатів, писала «Українська правда».

Роком раніше бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив, що обмірковує можливість подання запиту до Конституційного Суду щодо конституційності «зелених» тарифів.

На думку співзасновника асоціації поновної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами бізнесменів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука, створюють тиск на виробників «зеленої» електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств, писала «Хвиля».

Проверьте

"Велике будівництво" стало засобом стимуляції економіки, яка забезпечить зростання ВВП у довгостроковій перспективі – Устенко

Програма «Велике будівництво» не дала українській економіці впасти так сильно, як у європейських країн, де …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *