29 июня, 2024 21:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Законопроєкт №5600 підвищить податки та ціни – ЗМІ

«Ставки на алкоголь зростуть щонайменше на 5%. Також з’явилися додаткові 18% податку на доходи фізичних осіб, якщо вони продають третій та наступні об’єкти нерухомості протягом одного року. Раніше такі угоди обкладали податком у розмірі 5%. Це давало змогу забудовникам оптимізувати витрати: вони продавали квартири фізичним, а не юридичним особам. Тепер же вартість квартир, за оцінками забудовників, зросте», – вважають автори матеріалу.

Журналісти зазначають, що ще одне нововведення законопроєкту збільшення ставок на використання води.

«Ця норма стосується насамперед виробників продуктів харчування, а відповідно, сплатять цей податок усі українці, оскільки цей податок закладуть у вартість продуктів», ідеться у статті.

«Главком» пише, що всі громадяни, у яких у власності є земельні ділянки за межею міста, зобов’язані будуть сплачувати мінімальний податок 1,5 тис. грн з кожного гектара.

«Якщо це просто город у межах міста, але його площа 0,5 га, податок також потрібно буде сплачувати. Раніше народна депутатка [від «Європейської солідарності»], членкиня податкового комітету Ніна Южаніна заявила, що через цей законопроєкт усі ціни на товари та послуги зростуть щонайменше на 1015%. Це означає, що всі українці розплачуватимуться за закон, який ухвалили депутати»підкреслює видання.

Контекст:

Законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабмін.

Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні говорили, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення стосуватимуться тільки великого бізнесу і не зачеплять загальнодержавних податків для громадян, а також малого та середнього бізнесу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому має бути суттєво доопрацьований. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.

Розгляд проєкту у другому читанні неодноразово переносили. Нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював це консультаціями, які «стосувалися найболючіших питань для великого бізнесу». За його словами, ресурси законопроєкту №5600 відображено у проєкті держбюджету на 2022 рік.

Проверьте

Голобуцький: Одеська справа НАБУ – банальний інструмент конкурентної війни та переділ будівельного ринку

«Коли я казав, що «одеська справа» НАБУ – банальний інструмент конкурентної війни та переділ будівельного ринку, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *