26 марта, 2024 5:13
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Законопроєкт про націоналізацію "Мотор Січі" презентують найближчими тижнями – Корнієнко

Законопроєкт про націоналізацію підприємства «Мотор Січ» розробляють, документ можуть презентувати за дві-три тижні, заявив голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. Про це пише агентство «Інтерфакс-Україна».

«Питання двох-трьох тижнів, але це не голосування, а подання законопроєкту», – зазначив нардеп.

«Законопроєкт потрібно написати. Законопроєкт про націоналізацію будь-якого підприємства – це не так просто юридично», – пояснив глава партії.

Він підкреслив, що будь-який процес щодо «Мотор Січі» має бути «юридично бездоганним». «Тому що це арбітражі міжнародні, це питання довіри до процесу загалом», – додав Корнієнко.

11 березня Рада національної безпеки і оборони заявила про рішення повернути в державну власність «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, це станеться і з іншими стратегічними підприємствами, які опинилися у приватних руках. Інвестори таких підприємств, зазначив він, отримають компенсації.

Минулого тижня в «Слузі народу» заявляли про підготовку законопроєкту про націоналізацію «Мотор Січі». На ці заяви відреагував китайський інвестор підприємства – власник компанії Skyrizon Aircraft Holdings Ван Цзин. Він назвав це неприпустимим і пригрозив новими судовими позовами, повідомляв «Інтерфакс-Україна».

ПАТ «Мотор Січ» – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

У матеріалах, опублікованих у Єдиному державному реєстрі судових рішень, указано, що 2016 року власник підприємства В’ячеслав Богуслаєв продав 56,009% акцій семи компаніям, пов’язаним із китайською Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd. Водночас в Антимонопольному комітеті України повідомили, що не давали дозволу на угоду, що в таких випадках необхідно.

У липні 2017 року на угоду звернула увагу Служба безпеки України, яка розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) і ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу.

У квітні 2018 року Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на 56% акцій «Мотор Січі», які належать іноземним інвесторам. До закінчення досудового розслідування суд заборонив будь-які дії із заарештованими активами, які можуть привести до змінення їх власника. Акції досі під арештом.

У 2019 році Богуслаєв підтвердив, що продав підприємство китайській компанії. За словами бізнесмена, китайці взяли на себе зобов’язання протягом двох років інвестувати в підприємство $250 млн.

Антимонопольний комітет України кілька разів відхиляв заявку китайських інвесторів на придбання «Мотор Січі». Компанія Skyrizon намагалася дістати такий дозвіл спільно з компанією DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського. Після того як АМКУ в листопаді 2020 року відхилив чергову заявку, китайська компанія заявила, що має намір відсудити в держави Україна $3,5 млрд через втрачені інвестиції в «Мотор Січ».

Проти продажу ПАТ «Мотор Січ» китайським інвесторам були США. Під час візиту до України 2019 року тодішній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що постарається переконати українську владу, що співпраця з Китаєм небезпечна.

15 січня 2021 року бюро промисловості та безпеки міністерства торгівлі США занесло Skyrizon у список «кінцевих військових користувачів, для яких встановлено спеціальний режим співпраці з американськими компаніями». У відповідь у компанії заявили про неприпустимість політизації торгово-економічних відносин і необґрунтованого тиску на підприємства з Китаю.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня підписав указ про введення санкцій проти китайських інвесторів «Мотор Січі»: Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Hong Kong Skyrizon Holdings Limited, Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment, Beijing Xinwei Technology Group.

Китайський інвестор назвав санкції «варварським грабежем». У МЗС Китаю висловили надію, що Україна буде захищати законні права й інтереси китайських підприємств та інвесторів.

Президент ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв звинувачував китайських партнерів у відмові від інвестицій, але виступав проти повної націоналізації. На його думку, треба «цивілізовано» залишити китайцям 35% підприємства.

Проверьте

Косюк вибув, Новинський – мільярдер. Forbes оновив рейтинг найбагатших українців

12 березня український Forbes оприлюднив оновлений рейтинг мільярдерів України. Згідно з оцінками видання, власник найбільшого …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *