«Асоціація ознайомилася із законопроєктом і може сказати, що у нинішній редакції він створює великі корупційні ризики, а також відкриває можливість для порушення прав інвесторів, що зашкодить і так поганому інвестиційному клімату в Україні», – ідеться в документі.
Зазначено, що міжнародна спільнота вже дістала негативний сигнал після публікації законопроєкту, оскільки його ухвалення дасть змогу владі здійснювати безпідставний тиск на бізнес. В асоціації наголосили, що український бізнес є залежним від залученого капіталу, зокрема іноземного, через що існування в Україні таких законів призведе до збільшення вартості залучення капіталу українським бізнесом і як наслідок – зниження конкурентної спроможності українських виробників.
«Асоціація переконана, що ухвалення ініціативи завдасть великої шкоди не тільки енергетичному сектору України, який і так у кризі, а й усьому інвестиційному клімату України. Саме тому ми звертаємося до уряду України та Міністерства енергетики з проханням негайно відкликати цей законопроєкт або надіслати його на суттєве доопрацювання для запобігання катастрофі інвестиційного клімату», – зазначено в листі.
Контекст:
Міністерство енергетики 1 грудня опублікувало для громадського обговорення проєкт закону «Про внесення змін до закону України «Про ринок електричної енергії» щодо введення тимчасової адміністрації у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії».
Основною метою нововведень у Міненерго назвали «визначення дієвого механізму забезпечення можливості введення тимчасової адміністрації до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в енергетичній сфері, в разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії та/або порушення такими суб’єктами ліцензійних вимог провадження господарської діяльності».
Автори зазначають у пояснювальній записці, що в приватні енергокомпанії тимчасові адміністрації вводитимуть, якщо ті загрожуватимуть безпеці постачання електроенергії або порушуватимуть ліцензійні вимоги.
Проєкт закону розкритикувала Міжнародна торгова палата.