4 июля, 2024 18:06
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Залізниця має заміщати вантажні вагони поетапно, а не влаштовуючи дефіцит та колапс на ринку – експерт

«Рухомий склад, його треба, безумовно, оновлювати. Тому що це безпека – раз. Два – оновлення складу, це збереження наших транспортних магістралей, де прокладені рейки. І коли вони виходять із ладу, вагон сам по собі може пошкодити інші вагони, може пошкодити транспортній колії, ці рейки», – наголосив експерт.

Гужва наголосив, що заміна списаних вагонів на нові має відбуватися поетапно, оскільки списання десятків тисяч вагонів через вік, як це пропонує зробити Мінінфраструктури, може спровокувати дефіцит на ринку перевезень.

«Ідеться про поетапне зняття з експлуатації та заміщення на нові. Тобто ті вагони, які придатні, але їх потрібно ремонтувати – ремонтувати. А ті, які вже повністю непридатні – списувати та вводити нові. Ось така поетапна еволюція має статися», – розповів Гужва.

Контекст:

8 жовтня Міністерство інфраструктури опублікувало новий наказ щодо обмеження строків експлуатації вантажних вагонів залежно від віку. Попередні накази на цю тему відхилила регуляторна служба.

Гендиректор Федерації роботодавців і транспорту України Володимир Гусак заявив, що «Укрзалізниця» та приватні вагонні оператори мають оновлювати свій вагонний парк у межах власних бізнес-планів, без надмірного втручання держави, оскільки набагато важливіший технічний стан вагона, аніж його вік.

Президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков заявив, що якщо «Укрзалізниця» списуватиме вагони залежно від строку експлуатації, то це спровокує на ринку дефіцит вагонів, а ціни на продукцію для кінцевих споживачів зростуть.

Проти списання вагонів виступили понад 200 українських компаній та асоціацій: вони підписали «Антимеморандум» і закликали владу не допустити списання вагонів. Через цей проєкт бізнес та «Укрзалізниця» втратять мільярди, вважають підписанти, а заробить кілька людей-власників вагонобудівних заводів, писало «РБК-Україна».

Проверьте

Холодов: Одну й ту саму поправку – дуже важливу для тютюнової монополії – паралельно подали у два законопроєкти

«Сьогодні в нас засідання фракції. Я публічно прошу колег звернути увагу на ситуацію із законопроєктом …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *