19 июля, 2024 3:52
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Запаси вугілля на складах уперше за опалювальний сезон перевищили показник минулого року – Герус

«У п’ятницю 14 січня запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ уперше у цьому осінньо-зимовому періоді перевищили запаси вугілля на таку ж дату минулого року», – повідомив Герус.

За його словами, 14 січня на складах було 734,1 тис. тонн вугілля; рік тому запаси становили 711,1 тис. тонн. За інформацією нардепа, від початку зими запаси вугілля на складах зросли на 51%, або на 248 тис. тонн.

«Одними із головних факторів такої динаміки став імпорт вугілля, зокрема морським напрямком: станом на 14 січня компанія ДТЕК прийняла сім суден, а компанія «Центренерго» – чотири судна з енергетичним вугіллям. А також імпорт електроенергії та вищий рівень генерації «Енергоатомом», що дозволяло заощаджувати вугілля», – пояснив Герус.

Він додав, що станом на 14 січня працювало 14 із 15 блоків АЕС, які несли навантаження 12 045 МВт. Рік тому у роботі було дев’ять із 15 блоків АЕС, які несли навантаження 9650 МВт.

В інтерв’ю виданню «Економічна правда», опублікованому 14 січня, Герус поклав відповідальність за енергетичну кризу на генерувальні компанії. «Залежність від кількох гравців ринку призвела до того, що коли ці гравці не сформували запаси вугілля, то ми отримали певні проблеми», – сказав він. Спікер компанії ДТЕК, менеджер зі стратегічних комунікацій Олександр Шевельов, коментуючи заяви нардепа, зазначив, що ДТЕК імпортував рекордну кількість вугілля, завдяки чому повністю забезпечив свої ТЕС паливом.

Контекст:

Цьогорічний опалювальний сезон Україна розпочала з низькими запасами вугілля. Затверджений Міністерством енергетики графік накопичення вугілля передбачав, що вже у вересні запаси вугілля перевищать 2 млн тонн, але наприкінці жовтня в Міненергетики констатували, що реальні запаси на станціях у чотири рази менші за заплановані, писав «Фокус».

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що дві ТЕС і дві теплоелектроцентралі (ТЕЦ) переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

Цьому рішенню передував звіт СБУ, в якому спецслужба попередила уряд України про реальну загрозу зупинення ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

28 грудня в Міністерстві енергетики повідомили про системне постачання вугілля в Україну. Глава відомства Герман Галущенко розповів, що у листопаді – грудні в Україну вже надійшло понад 1 млн тонн імпортного вугілля.

Проверьте

В Украине в ближайшие недели суточный прирост больных COVID-19 может превысить 70 тыс. – Радуцкий

«Украина пересекла уже предел в более 30 тыс. заболевших за сутки. […] На сегодняшний день …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *