Виробник вакцини проти коронавірусу в Україні міг би випускати приблизно 40 млн доз препарату на рік, вважає він. Початкові інвестиції, за даними Шимківа, для власної української вакцини проти коронавірусу можуть становити $10–20 млн. Однак головну роль у цьому відіграють не гроші, а позиція держави. На сьогодні, за словами Шимківа, немає гарантії, що уряд викупить вакцину, яку виготовлять в Україні. Саме це й заважає старту процесу розроблення.
«Створити вакцину не так уже і складно. Сьогодні в Україні є фахівці, які можуть це зробити. Питання полягає в тому, щоб налагодити масове виробництво. Ми готові інвестувати в такий проєкт, але для його розвитку важливе розуміння позиції держави», – зазначив Шимків.
За його словами, якісні освітні програми та медіапідтримка можуть допомогти впоратися з впливом антивакцинаторського руху. За словами голови ради директорів Darnitsa Group, медіа є головним джерелом інформації в медичній темі.
«В Україні кількість людей, які вдаються до самолікування, сягає 70%, тобто рівень недовіри до лікарів досить високий», – підкреслив Шимків.
Допомогти виправити ситуацію могла б комплексна освітня програма, переконаний він: в Україні, за останніми дослідженнями, лише приблизно 30% населення заявляли про готовність вакцинуватися, у США цей показник удвічі більший – орієнтовно 60%.
«У Сполучених Штатах ви не зможете вступити до університету, поїхати у школу, брати участь у будь-якій програмі, якщо у вас немає щеплення», – додав Шимків.
ВІДЕО
Через пандемію коронавірусу торік «Дарниця» змінила плани виробництва для забезпечення населення противірусними та жарознижувальними засобами. Зокрема, почалося додаткове виробництво «Імустату», писав «Кореспондент», а також випустили додатково велику партію парацетамолу, повідомляло видання.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого.
9 серпня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомляв, що в Україну доправили вже 13,8 млн доз вакцин.
Із 21 липня у країні стартував п’ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.
Від початку кампанії з вакцинації щеплення зробили 4 914 255 особам, із них ввели одну дозу 4 914 253 особам, а повністю імунізовано (дістало дві дози) 2 908 748 осіб (із них двом ввели одну дозу за кордоном). Усього зроблено 7 823 001 щеплення.