27 апреля, 2024 1:24
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Заступник голови Держмитної служби України Черкаський: Найголовніше в боротьбі в контрабандою – система невідворотності покарання

Він додав, що відомству потрібна дієва реформа, а для цього – політична воля, підтримка Верховної Ради і суспільства.

«Змушений констатувати: дуже багато з того, що називалося «реформою» було лише імітацією бурхливої діяльності з метою особистого піару. Стратегічно ж ми отримали відомство в гіршому стані, ніж воно було в січні 2019 року. У першу чергу через те, що митниця за два попередні роки втратила безліч досвідчених співробітників, по суті, не отримавши взамін нічого. Зараз питання кадрів, як я вже говорив, стоїть першим на порядку денному. І я впевнений, що вже у 2022 році завдяки оновленню особового складу ми отримаємо принципово інші результати в боротьбі з контрабандою, у надходженнях до бюджету і, звичайно, у рівні митних сервісів», – зазначив заступник голови ДМСУ.

За його словами, 2021 року співробітники митниці припинили контрабандне ввезення в Україну приблизно 2,3 тонн наркотичних речовин і прекурсорів, без урахування таблеток і ампул із різними наркомісткими рідинами.

«У квітні у вантажі з картоплею, який прямував з Ірану в Україну, знайшли 213 кг героїну. Причому наркотик був захований у пластикову упаковку, яка імітувала форму і розмір картоплі. Раніше більше півтонни цього наркотику було виявлено серед динь, майже 300 кг – у паливному баку вантажного автомобіля, їх перевозили по маршруту з Ірану до Австрії через Україну. А в січні в зоні дії Галицької митниці запобігли спробі контрабанди понад тонни героїну, який ховали у вантажі з рисом! За цінами чорного ринку вартість партії – близько 2,3 млрд грн!» – розповів Черкаський.

Він додав, що у 2020–2021 роках припинили понад 20 спроб незаконного вивезення з України бурштину загальною вагою 800 кг і 250 спроб чорного експорту лісу-кругляка, а через посилення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів за перші чотири місяці роботи держбюджет додатково отримав приблизно 420 млн грн.

Черкаський стверджує, що, крім вирішення проблеми розширення чисельності особового складу ДМСУ, для досягнення успіху у викоріненні контрабанди й чорних схем Верховна Рада має суттєво розширити повноваження відомства, зокрема – наділити ДМСУ правом оперативно-розшукової діяльності.

«Виходячи з аналізу міжнародного досвіду, право на оперативно-розшукову діяльність Державній митній службі України, я вважаю, необхідне. Таке право є у митних адміністрацій провідної країни ЄС – Німеччини, сусідній із нами Польщі, у наших партнерів – США і безлічі інших країн… Митний кодекс, а саме він встановлює «правила гри» в митній сфері, давно потребує перегляду… Крім цього, є цілий ряд змін у законодавче поле, та ж уніфікація митних зборів, які дозволили б нам працювати ефективніше», – зазначив заступник голови Державної митної служби.

Він переконаний, що важливо не тільки міняти законодавство, але й домагатися його обов’язкового виконання.

«Але найважливіше в цьому питанні – це невідворотність покарання. Якість документування правопорушення та зібрана доказова база – це важлива складова процесу притягнення винної особи до відповідальності. Однак ми бачимо і ситуації, коли при наявності всіх доказів справи необґрунтовано закриваються, а предмети правопорушення, у деяких випадках вартістю сотні тисяч гривень, повертаються судами правопорушникам. Такі рішення дають сигнал іншим потенційним порушникам, що можна залишитися безкарним. Тому питання не тільки в зміні законодавства, але і в забезпеченні його безумовної імплементації», – підкреслив Черкаський.

Проверьте

В ходе вакцинации украинцев от коронавируса есть определенные недостатки – Ляшко

«Мы приехали посмотреть, как идет вакцинация в пилотном центре вакцинации. Она проходит хорошо, все организовано. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *